Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 7°C

Žily na ulici a málem na ní zase skončily. Úřady zasáhly včas a 18 koček bude brzy hledat domov

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
24. ledna 2021
07:01

O osm desítek koček se stará spolek Fousek z Krupky na Teplicku. Nově jim teď přibylo dalších devatenáct, které zůstaly v bytě po zemřelém majiteli. Úřady je odebraly, takže po kastraci a očkování budou moci odejít do nových domovů.

Původní majitel, který žil v Praze, si kočky bral z ulice. Šlo o zraněná a opuštěná zvířata, která se mu ale doma pak množila, protože nebyla kastrovaná. Jeho příbuzní o ně po jeho smrti neměli zájem, a tak začaly jednat úřady. „Kontaktovala nás zástupkyně odboru životního prostředí a požádala nás, abychom jim pomohli s jejich umístěním a péčí o ně,“ řekl předseda spolku Vladimír Pergler.

V Praze žilo všech 19 koček v jedné místnostiV Praze žilo všech 19 koček v jedné místnosti | Fousek z. s.

Čekají v karanténě

Nyní je všech osm odebraných koček a jedenáct kocourků v Krupce v karanténě. „Jezdíme s nimi pravidelně na veterinu, kde podstupují odběry krve, vyšetření na kočičí nemoci a očkování,“ popsal s tím, že některé potřebovaly i chirurgické ošetření, po kterém se teď doléčují.

Odebrané kočky jsou milé a mazlivéOdebrané kočky jsou milé a mazlivé | Jana Ulrichová

Uvítají krmivo i dar

Péče o ně je nákladná. Jen veterinární ošetření těchto odebraných koček vyšlo dosud na 60 000 korun. Fousek je přitom nezisková organizace, která žije pouze z dobrovolných darů. Zájemci, kteří by jej chtěli podpořit, mohou přivézt krmivo, nebo přispět finančně na účet spolku. Jeho číslo najdou na jejich webu nebo na facebooku. Nejvíce ale uvítají zájemce, kteří budou ochotni si některého z jejich svěřenců adoptovat.

Milé a vděčné

Všechny odebrané kočky půjdou do nových domů odčervené, očkované a kastrované. „Převládají mezi nimi oranžové kočičky, několik jich je i černých a želvovinových. Všichni mají jedno společné, jsou nesmírně vděční a hodní. Ještě se nám nestalo, že by po nás některá sekla,“ popsala Kristina Dušková. „Mohou odejít i po dvou, po třech, po čtyřech. Mezi sebou žádné konflikty nemají. Byly zvyklé žít v jedné místnosti spolu,“ dodala.

Většina koček odebraných v Praze po zemřelém majiteli jsou zrzciVětšina koček odebraných v Praze po zemřelém majiteli jsou zrzci | Jana Ulrichová

Přijďte se podívat

Kočky budou ještě několik dní v karanténě, zájemci o ně se ale mohou hlásit už teď, a to buď telefonicky na čísle 723 037 633, nebo mohou psát na e-mail  fousekkocky@gmail.com. Mohou se na ně do útulku v Krupce přijít i podívat a vybrat si přímo na místě.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud