Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Špičková prevence přilákala do Teplic stovky lidí: Blesk Ordinaci podpořil i ministr Válek a herecké hvězdy

Autor: Michal I. Volf - 
6. října 2022
05:00

Zdravotní prevence je velmi důležitá, většinou ale na ni není čas ani nálada. Když vám ji však přímo pod nos přiveze Blesk Ordinace, musí výmluvy stranou. Stejně jako v Teplicích, kam zamířily stovky návštěvníků, kteří zjistili, jak jsou na tom se svým zdravím. Tlak i cukr se tu měřil pod taktovkou zkušených lékařů a zdravotníků Krajské zdravotní, a.s.

Mladší, starší, ženy i muži vyrazili na teplické náměstí Svobody s jasným cílem. Nechat si zkontrolovat zdraví a při tom se i skvěle pobavit. Stanoviště obří pouliční vyšetřovny navštívil například pan František Šťastný (83) z Krupky. „Nechal jsem si zkontrolovat oči, protože jsem je jako řidič z povolání hodně namáhal a ukázalo se, že je všechno v pořádku,“ usmívá se důchodce.

O kus dál si zase nechala změřit cukr v krvi Jarmila Dupáková (66) z Bíliny. „Dostala jsem dobrou radu, abych se najedla, protože jsem nalačno a měla jsem nižší hodnotu. Ale jinak jsem zdravá, mám radost,“ svěřila se Jarka s tím, že se chystá ještě na měření plic a tlaku.

Cukr v krvi si nechala změřit Jarmila Dupáková (66) z Bíliny.

Mladší ročníky si vyzkoušely například resuscitaci s figurínami ve stánku Českého červeného kříže. „Šla jsem kolem, a tak jsem si chtěla vyzkoušet záchranu člověka, jeden nikdy neví, kdy se mu to může hodit,“ vysvětlila Lucie Hrušková (38) z Teplic.

Znaménka z pojišťovny

Veliký zájem byl tradičně o vyšetření mateřských znamének. Postarali se o něj nejen odborníci z řad lékařů Krajské zdravotní, ale též dermatoložka Hana Maxová, kterou vyslala na pomoc Všeobecná zdravotní pojišťovna, generální partner Blesk Ordinace.

Její profesionální oko přišlo vhod Kristě Chitzákové (78) z Bystřan. „Udělaly se mi dvě bradavičky na ruce, tak jsem měla obavu, aby to nebylo něco vážného. Paní doktorka mě uklidnila, že jde jen o výrůstky související s věkem,“ oddychla si seniorka.

Krista Chitzáková (78) z Bystřan na vyšetření u dermatoložky. Krista Chitzáková (78) z Bystřan na vyšetření u dermatoložky. | Michal Israel Volf

Video  Blesk Ordinace v Teplicích: Davy návštěvníků si nechaly zkontrolovat znaménka, plíce či zrak!   - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Zachraňuje životy

Blesk Ordinace letos objíždí republiku již potřetí. Během předešlých ročníků bylo vyšetřeno na 15 tisíc lidí. „Největším úspěchem je to, že Blesk Ordinace dokáže zachraňovat životy. Podařilo se zachytit stovky vážných či smrtelných onemocnění a díky lékařům partnerských nemocnic se těmto lidem dostalo včasné léčby,“ poznamenal šéfredaktor deníku Blesk Radek Lain.

Slavnostní zahájení teplické Blesk Ordinace. Slavnostní zahájení teplické Blesk Ordinace. | Martin Pekárek

Video  Blesk Ordinace v Brně: Přilákala davy zájemců o prevenci  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud