Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Písečané se dozvěděli pravdu o svém zdraví: Blesk Ordinace mě zbavila strachu, raduje se Marie (75)

Autor: Vlaďka Hradská - 
22. září 2022
05:00

„Sláva. Dopadlo to dobře, nemusím se bát!“ s těmito slovy odcházela z lékařského stanu na vyšetření mateřských znamének Marie Dvořáková (75). Obavy ze znaménka, které se jí vytvořilo, se po kontrole lékařkou rozplynuly.

Důchodkyně, stejně jako stovky dalších lidí, včera navštívila Blesk Ordinaci pod širým nebem na Velkém náměstí v Písku. Využila šanci nechat se zdarma a bez objednání vyšetřit odborníky z písecké nemocnice.

„O akci jsem se dozvěděla z upoutávky v televizi. Dlouhé čekací lhůty na očním mě vyburcovaly k tomu, abych přišla sem. A při té příležitosti jsem hned přešla i do fronty na znaménka,“ řekla Marie Dvořáková. „Jsem ráda, že se tady v Písku taková akce děje. Je to prospěšná věc. A to i přesto, že jinak chodím na pravidelné preventivní prohlídky k zubaři, gynekologovi i na plicní,“ poznamenala bývalá prodavačka.

Z 35 kilometrů vzdálených Mirovic přijela do Blesk Ordinace Zuzana Jelínková (31). „Chci si nechat vyšetřit pihy na hlavě. Plánuju jejich odstranění, tak jsem zvědavá, co mi lékařka řekne,“ svěřila se Blesku mladá žena, která do Písku vyrazila s dcerkou a maminkou. „Je to skvělý. Vůbec jsem netušila, že tu bude tolik lidí. Spojili jsme to s výletem. Lépe jsme odpoledne strávit nemohli,“ dodala Zuzana Jelínková.

Video  Lékaři písecké nemocnice v Blesk Ordinaci: Špičková prevence přilákala davy návštěvníků  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Přijeli doktoři z Ordinace

Blesk Ordinaci v Písku podpořili i »zdravotníci« z oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Robert Jašków (52) alias primář Mára a zdravotní bratr Vilík Brouček v podání herce Romana Štabrňáka (39) nestačili podepisovat fotografie. Měli také svůj ordinační stan, místo vyšetření se ale lidé s nimi fotili.

„Jsem velká fanynka Ordinace v růžové zahradě. Sleduji ji odmalička, celá rodina se na ni dívá. Šly jsme s kamarádkou na kafe a na náměstí narazily na Blesk Ordinaci. Tak jsme toho hned využily a vyfotily se. Celkově je to super věc. Mnozí nemají čas ani odvahu jít k lékaři, a tady se mohou nechat v pohodě vyšetřit,“ řekla Zuzana Mečířová (25) s kamarádkou Barborou.

Spokojené fanynky

Video  Blesk Ordinace otevřela brány v Olomouci: Prevence přilákala davy návštěvníků  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Wells ( 22. září 2022 18:41 )

A pak se s tím ještě chlubí.

maxpax ( 22. září 2022 10:50 )

Osvěta je určitě v pořádku.
Ale nechápu tu paní, která než by šla na kožni nechat si zkontrolovat pihy a znaménka, což je tam také zadarmo, tak žije ve strachu. Ale pak stojí hodinu někde na ulici, aby tam v budce podstoupila totéž

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud