Internetový vyhledávač Google se rozhodl oslavit 25. výročí seriálu Přátelé. Kultovní sitcom, který se točí kolem příběhů Rachel, Rosse, Monicy, Chandlera, Joeyho a Phoebe se poprvé objevil na televizních obrazovkách 22. září 1994. Google čtvrtstoletí skupiny oslavuje vtípky, pokud se některou z postav pokusíte najít.

Pokud na Googlu budete hledat Rachel Greenovou, Rosse Gellera, Monicu Gellerovou, Jeayho Tribbianiho nebo Phoebe Bufetovou, dočkáte se u jejich medailonků i ikon, která připomínají různé situace ze seriálu.

U Rachel nechybí obrázek ikonického sestřihu, který Jennifer Aniston ve své roli proslavila. Po kliknutí na něj vám navíc otevře obrazové vyhledávání Googlu s tímto sestřihem.

Pokud se pokusíte vyhledat něco o Rossi Gellerovi, najdete v jeho medailonku gauč. Ten odkazuje na epizodu z páté série, kdy si Ross pořídil nový gauč, který si následně s pomocí Rachel a Chandlera chtěl po úzkém schodišti vynést k sobě do bytu.

Chandlera Binga vám pro změnu připomene jeho milované televizní křeslo. Pokud na něj kliknete, objeví se navíc další oblíbené postavy ze seriálu, které se poprvé objevily ve třetí sérii. Jde o Kuře a Kachnu, které Chandler vychovával společně s Joeym.

Pokud se budete zajímat o Phoebe, připomene vám Google jednu z jejích písniček. U Monicy se pak dočkáte odkazu na její posedlost čistotou.

25. výročí seriálu Přátelé

První díl kultovního seriálu Přátelé odvysílala stanice NBC 22. září 1994 a poslední dvojepizoda měla premiéru 6. května 2004. V Česku se seriál dočkal premiéry na České televizi 4. ledna 1997 a během let stáhl „náskok“ originálu na několik měsíců, když se poslední díl dočkal české premiéry 29. prosince 1997.

Seriál byl dílem Davida Cranea a Marty Kauffmanové. V hlavních rolích se pak představila Jennifer Aniston jako Rachel Greenová, Courteney Cox jako Monica Gellerová, Lisa Kudrow jako Phoebe bufetová, Matt LeBlanc jako Joey Tribbiani, Matthew Perry jako Chandler Bing a David Schwimmer jako Ross Geller. V Česku mají fanoušci seriálu hlasy postav spojené s Miriam Chytilovou jako Rachel, Pavlou Rychlou jako Monicou, Stanislavu Jachnickou s Phoebe, Petra Rychlého jako Joeyho, Rostislava Čtvrtlíka jako Chandlera a Daniela Rouse jako Rosse.

Přátelé za sebou nechali i výraznou kulturní stopu. Účes Jennifer Aniston z prvních sériích je dodnes známý jako Rachel. Řada hlášek ze seriálu zlidověla a z hlavních představitelů se staly hvězdy první kategorie, které si v seriálu zahrály po boku jmen jako George Clooney, Brad pitt, Julia Robertsová a dalších.

Závěrečná epizoda se pak v USA stala čtvrtou nejsledovanější závěrečnou epizodou v USA. Překonaly ji pouze poslední díly seriálů MASH, Na zdraví a Seinfeld.