Začátkem 90. let, kdy mladičká Jennifer Anistonová teprve nesměle ťukala na bránu Hollywoodu, byla sice půvabnou, nicméně lehce oplácanou dívčinou.

„Než šla v roce 1993 na konkurz Přátel, agent ji donutil zhubnout 30 liber (13,6 kg - pozn. red.). Nebyla tlustá, ale on jí vtloukal do hlavy, že kamera přidává pár kil,“ tvrdí spisovatel Saul Austerlitz v nové knize věnované kultovnímu seriálu, v němž Jennifer získala nehynoucí slávu díky roli potřeštěné Rachel Greenové, původně rozmazlené bohaté holce, z níž se nakonec stala fajn holka, skvělá kamarádka, a dokonce i matka maličké Emmy.

I samotná herečka před časem přiznala, že kvůli Rachel, mladé ženě, která povětšinou řešila jenom své milostné karamboly, radikálně změnila jídelníček: „Milovala jsem mléčné koktejly, hranolky a hlavně bílý chléb s majonézou. Všeho jsem se musela vzdát.“ 

Díky roli v Přátelích, jejichž televizní premiéra proběhla před 25 lety, se Jennifer stala jednou z hollywoodských módních ikon. Oděvní gigant Ralph Lauren jí nyní vzdal poctu, když představil kolekci s všeříkajícím názvem Rachel Greenová. Nepřekvapí, že jsou v něm hlavně kostýmky, blůzky a minisukně inspirované jejími seriálovými modely.

VIDEO: 10 vtipných momentů Jennifer Aniston

Video
délka: 04:30.48
Video se připravuje ...

10 vtipných momentů Jennifer Aniston Youtube.com/funnymoments/BPŽ

Fotogalerie
75 fotografií