Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno 18°C

„Nešťastná“ 13 pro Spolu. ANO jde do voleb s dvacítkou. Kdo dostal sedmičku?

Autor: ČTK - 
24. srpna 2021
10:18

Hnutí ANO bude v letošních sněmovních volbách kandidovat s číslem 20, ČSSD dostala pětku. Koalice Spolu, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09, obdržela číslo 13, Piráti se Starosty mají číslo 17, KSČM 18 a SPD čtyřku. Čísla, jimiž budou označeny kandidátní lístky volebních uskupení, dnes vylosovala Státní volební komise.

Hnutí Přísaha, které podle průzkumů má šanci dostat se do Sněmovny, dostalo číslo 12, uskupení Trikolora Soukromníci Svobodní bude kandidovat s osmičkou a Volný blok s trojkou.

Čísla určila pořadí, ve kterém Český statistický úřad odpoledne strany a hnutí uvede na oficiálním volebním webu. Uskupení, jichž je 22, budou moci čísla také využít v kampani.

Jedničku letos dostali Zelení, startovní pole uzavírají s číslem 22 Moravané. Sedmičku obdržela Aliance národních sil, Aliance pro budoucnost má devítku a seskupení Otevřeme Česko normálnímu životu číslo 21.

Dvojku dostala Švýcarská demokracie, šestku Pravý blok, desítku uskupení Prameny. Strana Levice získala číslo 11, Senioři 21 číslo 14, monarchistická strana Koruna Česká číslo 16 a Moravskému zemskému hnutí určil los číslo 19.

Čísla byla tradičně vylosována s pomocí dvou průhledných nádob, z nichž v jedné byly obálky s názvy volebních stran a ve druhé obálky s čísly a postupně byly k sobě přiřazovány. Losování se ujali místopředsedkyně Českého statistického úřadu Eva Krumpová a pověřený ředitel odboru voleb Tomáš Jírovec.

Video  Epicentrum - Jan Outlý  - Jakub Tomek, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

luder ( 30. srpna 2021 15:58 )

Pokud slátaná opozice vyhraje volby,
tak určitě Kalouskovi teď schovanému za bukem nabídnou post ministra financí! Kalousek už dostatečně předvedl v tom neslavném triu Kalousek, Drábek, Heger v Nečasově vládě jak šikanovat nezaměstnané, kteří se museli až 3x týdně hlásit na poštách-czech pointech kam museli i 3x týdne dojíždět třeba i přes 20 km! Invalidům pokrátili či odebrali invalidní důchody ač jim přibyly i další nemoci a to i na dálku, aniž by je viděl doktor který měl stejně jediný pokyn, odebrat či pokrátit, a spousta chystaných protilidových prasáren! Slátaniny může volit jedině idiot!

Zdenek ( 24. srpna 2021 10:55 )

v Cesku nic normalniho neplati , "predvidatelnot" neplati !!!! protoze od ametove 1989 jou u moci soudruzi - oudruzi-StBaci ANO2011 + oudruzi-pratele z CSSD a soudruzi-komuniste z KSCM a jejich pratele A VZDY TO zaonaci , aby e v Cessku klidne VSTOUPILO DO TEJNE REKY a klidne i nekolikrat !!!!!!

!! Puč v roce 1994 + volba Prezidenta CR 2013 + KABELKOVY PREVRAT - PUC 2013 + VOLBY 2013 + VOLBY 2017 + volba Prezidenta 2018 se z d a ř i l. Komunisté si udrželi vliv, moc a hlavně majetek. Stále jsou pány v tomto státě. Pokračuje se v kultuře papalášství, kradení, úslužnosti policie a soudů k vládnoucí třídě.

Výchova kádrů od sedmdesátých let byla úspěšná. Nejprve byli manažery puče a potom těmi kdo dohlíží na uhlazení stop z nejvyšších ústavních funkcí. !!

prikladdu mnoo a mnoo -

takze DLUH CSSD - ČSSD musí Altnerovi zaplatit do pondělí. 6.4.2016 - Sociální demokraté chtějí podat dovolání k Nejvyššímu soudu, to ale n e m á odkladný ú č i n e k. !!! ale soudruzi zapracovali !!! 7.6.2016 - ČSSD zatím nemusí Altnerovým dědicům platit 338 milionů. Nejvyšší soud rozhodnutí zrušil - /// zase BLABOL - Důvodem je nedostatečně zdůvodněný propočet výše odměny a také nárok na smluvní pokutu. Spor mezi ČSSD a Altnerovými se táhne 19 let a jeho kořeny sahají až do devadesátých let... /// pie sse rok 2021 a N I C - oudruzi nemui delat NIC !!!

DALSI - Bez lustračního osvědčení ministry nejmenuju, vzkázal Zeman 4.11.2013 - Zájemci o ministerská křesla si musí připravit lustrační osvědčení. Prezident Miloš Zeman vzkazuje, že nejmenuje nikoho, kdo ho nebude mít čisté. „Žádné výjimky zákon nepřipouští a prezident republiky splnění všech podmínek pro jmenování členů vlády vyžadoval a nadále vyžaduje,“ sdělila LN Zemanova mluvčí Hana Burianová. aaaaaa 5.12.2013 - Zeman jmenuje Babiše ministrem, pomůže služební zákon
Prezidentovi stačí, když projde zákon prvním čtením v Poslanecké sněmovně..Služební zákon nevyžaduje lustrační osvědčení od ministrů...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa