Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Útok na Zaorálka: „Kudy chodil, tudy krad, sociální demokrat.“ Kdo ho atakoval v debatě?

Autor: zst - 
19. října 2017
14:11

Kde byl poslední čtyři roky a jak se tam měl? Proč nebojoval už dříve proti levné práci? A přiznává, že pomáhal Babišovi prosazovat věci, které teď kritizuje? Na to všechno musel volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek reagovat. Blesk přinesl jako první superdebatu se všemi lídry nejsilnějších politických stran. Ve volebním souboji s podtitulem Bitva o premiéra usedali hosté postupně do „horkého křesla“.

„Proč každý den vypouštíte nějakou lež? Proč lžete, že jste museli páčit důchody ode mě heverem? Že bych chtěl nízké platy, proč lžete o Ukrajincích? Teď jste lhali o lithiu a dvou zajišťovacích příkazech. Je to sehrané divadlo?“ ptal se v horkém křesle sedícího Lubomíra Zaorálka šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Víte, že říkám čistou pravdu, že vy jste mě nesčetněkrát na vládě i mimo ni žádal, abychom otevřeli stavidla a pustili zahraniční pracovníky do země. Víte, že to je pravda. Co byla ta druhá věc, na co jste se mě ptal?“ reagoval Zaorálek a odmítl i další Babišova nařčení.

Lídr STAN Jan Farský se zase Zaorálka ptal, proč proti levné práci nebojoval, když 4 roky seděl ve vládě. Konec levné práce je jedno z hlavních hesel ČSSD pro tyto volby. „Když jsme nastoupili, byl tady nulový ekonomický růst. Kdybychom v té chvíli mluvili o zvyšování mezd, tak by se na nás dívalo, jako že jsme spadli z Marsu. Podařilo se nám vyvolat v lidech větší pocit jistoty,“ snažil se v půl minutě časového limitu objasnit ministr zahraničí.

Video Superdebata Blesku: 7 hlavních lídrů se grilovalo navzájem - Blesk Zprávy

Lubomír Zaorálek ve 140 znacích

Jan Farský (STAN): Je proslulý tím, že umí na zasedání Sněmovny mluvit třeba hodinu. Je to skvělý rétor.

Petr Fiala (ODS): Vybral jsem pro každého název jednoho filmu. Pro ČSSD je to Velká žranice. Naslibuje všem všechno, projídá naši budoucnost, až se ujíme k smrti, jak je to v tom filmu.

Vojtěch Filip (KSČM): Lubomír Zaorálek – zručný řečník, slabina – myšlenku občas přelétne a nevrací se k ní.

Andrej Babiš (ANO): Vytunelovali jsme OKD, ukradli byty horníků, podvedli Altnera a brousíme si zuby na lithium. Kudy chodil tudy krad, sociální demokrat.

Miroslav Kalousek (TOP 09): Lubomír Zaorálek je vzdělaný levicový politik v čele kandidátky plné postbolševických a prokremelských názorů. Nezávidím mu to.

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): Lubomíre, rodina není sociální problém, ale pilíř společnosti. 

Reakce Lubomíra Zaorálka (ČSSD): Připadá mi, že to není v horkém křesle zase tak horké. Přátelsky bych panu předsedovi Bělobrádkovi řekl, že my také bereme rodinu jako součást programu. V tom se zase tak moc nelišíme.

Video Debata o změně pravomocí prezidenta. Farský: Zeman a Babiš mohou vyšachovat parlament. Filip: Nesmysl. - Blesk Zprávy

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

KOMPLETNÍ KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017 NAJDETE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
kalina107 ( 19. října 2017 17:10 )

Komu se připíše těch 5000 hlasů z ukradených volebních průkazů ? Ty volby by neměly platit , protože 5000hlasů může zásadním způsobem ovlivnit síly v parlamentu . A docela se nabízí strana která to potřebuje . Věřím , že ČSSD A TOP09 o těch krádežích stoprocentně něco ví .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud