Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Jasno 20°C

Realisté chtějí u voleb dvouciferný výsledek. Pomůže jim kritik uprchlíků Tomský?

Autor: val - 
7. srpna 2017
15:50

Politolog a komentátor Alexander Tomský bude lídrem kandidátky Realistů v Pardubickém kraji. Oznámil to spolu s šéfem partaje Petrem Robejškem na pondělní tiskové konferenci. Je znám pro své kritické názory k imigrantům do Evropy.

Politolog, překladatel a nakladatel Tomský žil několik let ve Velké Británii. V posledních letech se dostal do povědomí v Česku jako komentátor. Nyní se rozhodl vstoupit k Realistům – prý mu lidé začali kvůli názorovým shodám se stranou Petra Robejška přisuzovat členství, až se o ně nakonec sám přihlásil.

„Realisté se nikdy netajili tím, že pro lidi, kteří mají podobný názor na politiku, na problémy, které tady vznikají, na jejich řešení – je vždycky místo v naší straně. A jestli to o někom platí opravdu stoprocentně, tak je to pak Alexandr Tomský,“ přijal ho na tiskové konferenci Robejšek.

„Pan Alexander Tomský je člověk – všichni ho znáte – který realisticky myslí. Nejenom od včerejška, ale vždycky tak myslel. Je to člověk, který velmi přesně rozeznává a popisuje problémy, které trápí současnou Evropu, a k těmto problémům poskytuje zasvěcený komentář. Takového člověka Realisté ve svých řadách rádi přivítali,“ představil lídra pardubické kandidátky.

Tomský o sobě prohlásil, že zastává „liberálně konzervativní“ pohled na svět. „Patřím k těm konzervativcům, kteří akcentují národ, ale nikoliv v tom fašizujícím smyslu jako extremisté, kteří se vyrojili různě v Evropě,“ uvedl.

Video  Alexander Tomský - Velká Británie a přistěhovalci  - Alexandr Božilov, Petr Soukup
Video se připravuje ...

Na dotaz, jaký výsledek ve volbách budou Realisté považovat za úspěch, Robejšek řekl, že dvouciferné číslo. A zpochybnil predikce předvolebních průzkumů.

Video  Poslanec Lank: Proč skončil v Úsvitu a přestoupil k Realistům?  - Blesk - Jaroslav Šimáček
Video se připravuje ...

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa