Muslimové v Británii nezapadli, Češi jsou naopak oblíbení, říká Tomský

Autor: Alexandr Božilov - 
9. 1. 2017
05:52

Velká Británie otevřela v minulosti v rámci velkorysé imigrační politiky dveře milionům přistěhovalců. Kromě protestantů, katolíků a buddhistů žije na Britských ostrovech také několikamilionová komunita muslimů. Jak se Britům podařilo muslimy integrovat? A jak jsou v Británii vnímáni Češi? Také na tyto otázky odpovídal svým osobitým způsobem politolog Alexander Tomský.

Britové podle Tomského vnímají muslimy jako jedinou skupinu migrantů, která se nikdy nedokázala zcela integrovat. Neplatí to však pro všechny muslimy. „Přišlo také mnoho lidí z britského Kypru. To byli Turci, sekularizovaní, já jsem v takové čtvrti žil – holky tam chodily v minisukních a žádná mešita tam nebyla. Pak přišla obrovská vlna Peršanů. To je to samé.“

Podívejte se na rozhovor:

Video Alexander Tomský – Velká Británie a přistěhovalci - Alexandr Božilov, Petr Soukup

Problém vidí Tomský především v tom, že muslimové lpí na svých tradicích a s britskou kulturou a způsobem života nechtějí mít mnohdy nic společného. „Ty muslimské komunity žijí v ghettech, jsou uzavřené, trvají do značné míry na tom analfabetismu svých matek a žen a neustále provdávají své dcery za Pákistánce z nějaké té rodné vesnice, takže neustále obnovují tu krev. A při té dnešní renesanci islámu ve světě a internetu se snadno takzvaně radikalizují. Ale on už je islám svou podstatou poměrně radikální,“ tvrdí Tomský.

Naopak Češi se v Británii těší velice dobrému jménu. „Souvisí to do jisté míry se vznikem první republiky, s Masarykem a tím, jak působil v Anglii,“ myslí si Tomský, který má na Britských ostrovech mnoho přátel. „A navíc mají Češi úplně stejný smysl pro humor jako Angličané. Nejpopulárnější česká kniha je Dobrý voják Švejk – v geniálním překladu,“ uzavírá Tomský.

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

tomik007 ( 9. ledna 2017 12:52 )

NEJOBLIBENEJSI v Anglii je "POLSKY INSTALATER" - do cehoz zaroven spada i kazdy Cekoslovak

zdenek43 ( 9. ledna 2017 11:45 )

anglan je anglan ........ ten i v roce 2016 je presvedcen, ze je pupkem Sveta ..... Cesi jsou oblibeni??? Anglan ani v roce 2016 nevi a nezajima ho kde se nechazi CESKO..... a kdyz uz tak Cecha zaradi automaticky do POLSKA a vseobecne tiiiiiiiiiiiiiiii z Vychodu jsou POLACI a to Anglan vnima bilionkrat hur jak Cech vnima treba Ukrajince .... a muslim???? to v Anglii Anglicane neresi-nemluvi se o tom, je to STEJNE JAKO V CESKU SE NEMLUVI???? o R O M E C H .......... a nejak se to v Anglii vymklo??? a tim, jak se o tom nemluvi tak se stava , ze MUSLIMOVE prevazuji ve vsem Anglicany.... Při sčítání obyvatel v roce 2001 bylo etnické složení následující: 71,1 % aa stacilooooooooooooo 10let NEVSIMAVOSTI????????......aaaaaaa Stav při sčítání v roce 2011: 59,8 % – běloši ////Při sčítání obyvatel v roce 2001 bylo etnické složení následující: 71,1 % – běloši (59,8 % bílí Britové; 3,1 % bílí Irové; 8,3 % jiní běloši); 12,1 % Jižní Asiaté (6,1 % Indové; 2,2 % Bangladéšané; 2,0 % Pákistánci); 10,9 % černoši (5,3 % – Afričané; 4,8 % Karibští černoši; 0,8 % jiní černoši); 3,2 % – míšenci; 1,1 % – Číňané; 1,6 % ostatní. Asi 21,8 % obyvatel uvádělo místo narození mimo Evropskou unii.////// +++ ////Stav při sčítání v roce 2011: 59,8 % – běloši (44,8 % bílí Britové; 2,2 % bílí Irové; 0,1 % cikáni a Irští Travellers; 12,1 % jiní běloši); 6,6 % Indové; 2,7 % Bangladéšané; 2,7 % Pákistánci; 13,3 % černoši (7,0 % – Afričané; 4,2 % Karibští černoši; 2,1 % jiní černoši), 5,0 % – míšenci; 1,5 % – Číňané; 1,3 % Arabové; 2,1 % ostatní. Asi 37 % obyvatel uvádělo místo narození mimo Spojené království.//////

Samo ( 9. ledna 2017 09:18 )

Debil jsi ty lemro jakási a sračky lezou zase jenom z tebe a o Anglii nevíš nic jenom ty a nevěděl by jsi o ní nic i kdyby jsi tam prožil celý život, protože jsi ignorant a hlupák.

kuromrd ( 9. ledna 2017 09:17 )

a můžete so vyprávěd o tvém nicku ty mamrde z tvý mámi

konimrd ( 9. ledna 2017 09:15 )

jenže to nesmí ve vedení EU sedět takový s.r.áči co tam jsou dnes

Zobrazit celou diskusi
Další videa