Martinu Havlovi je 50 let, je ženatý, má dvě děti a kromě jazzu ho baví třeba sportovní střelba. Myslí si, že jeho strana ve volbách dostane 23 %.

Jako největší problém kraje považuje Havel odliv obyvatel. Vyřešit by to podle něj mohlo mimo jiné i kvalitní a dostupné zdravotnictví. „Možnost vzdělání, jak středoškolské ve vybraných oborech, které jsou potřeba u zaměstnavatelů, tak vysokoškolského,“ řekl během debaty Blesku.

Právě na odliv obyvatel z Karlovarského kraje se zeptal svého politického soupeře Karel Jakobec (ODS). Havel znovu zopakoval vzdělání a zdravotnictví a ještě přidal volnočasové aktivity. „Protože si myslím, že to je důvod tady zůstávat. Máme tady krásný Slavkovský les, lázeňské lesy, největší síť cyklostezek,“ doplnil.

Video
délka: 02:44

Debata KV – Martin Havel Blesk TV

Podle Havla je právě on nejlepším možným kandidátem, jelikož má blízko k bezpečnosti. „Podporoval jsem nejenom záchranný systém a zasadil jsem se o větší bezpečnost škol. Pokud mi dáte svoji důvěru. Slibuji vám, že zabráníme privatizaci karlovarského zdravotnictví a sociálních služeb,“ dodal.

Video
délka: 05:45

Krajští lídři z Karlovarska: Měli 30 sekund, aby nalákali voliče. Blesk TV

Fotogalerie
5 fotografií