9. prosinec 2019
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Vyhrůžky smrtí, nařčení z pedofilie, trafiky. Politici z Varů o škraloupech

/
 • Debata Blesk.cz s kandidáty na nového hejtmana Karlovarského kraje
  24. srpna 2016 ● 07:10

  Dary od města, opsaná diplomová práce nebo zneužívání. I na to přišla řeč během úterní debaty kandidátů na hejtmanské křeslo v Karlovarském kraji. Osm kandidátů v živém přenosu Blesk.cz okomentovali své „kostlivce ve skříni“ a na pravou míru uvedli některé z bolavých momentů jejich kariéry. Podívejte se také na jejich volební vzkazy.

 • 1.

  Havel (ČSSD): Opsal majetkové přiznání

  V roce 2012 měl problémy s majetkovým přiznáním současný hejtman Martin Havel (ČSSD). Dvakrát po sobě totiž přiznal dva stejné, více než dvou milionové dluhy, přestože se přes rok snížily. „Byla to pouhá chyba,“ uznal během živého vysílání. Na otázku, zda je tohle dobrá vizitka pro správu peněz daňových poplatníků, tak úplně neodpověděl.

   

  Volební vzkaz Martina Havla:

  Video
  délka: 00:42.24

  30 sekund pro karlovarského hejtmana: Nemocnice nerozprodáme. Blesk TV

  Podívejte se na záznam celé debaty z Karlovarského kraje:

  Video
  délka: 01:42:51.17

  Krajské volby: Podívejte se na debatu z Karlovarského kraje. Blesk TV

  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Martin Havel (50, ČSSD) a Karel Jakobec (52, ODS)
  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Martin Havel (50, ČSSD) a Karel Jakobec (52, ODS)
  Autor: Blesk - Jakub Poláček

 • 2.

  Vildumetzová (ANO): Stotisícový dar

  Bývalá starostka Horního Slavkova a nynější náměstkyně ministra vnitra Jana Vidlumetzová (ANO) dostala od radnice několik darů. Každý rok to byly dary v hodnotě 20 tisíc korun, na konci svého starostování ale z kasy obdržela rovných 100 tisíc. „Já jsem si žádný dar nenavrhovala ani neschvalovala. Bylo to v souladu se zákonem o obcích a mně ten dar udělal velkou radost. Bylo to velmi emocionální po sedmi letech odcházet z radnice,“ vysvětlila.

   

  Zároveň připomněla, že ministerstvo vnitra nakonec odůvodnění transakce potvrdilo. „Vžijte se do situace, že by vám někdo navrhl odměnu a pak by někdo řekl, že jste si ji nezasloužila,“ dodala Vildumetzová.

   

  Volební vzkaz Jany Vildumetzové:

  Video
  délka: 00:51.44

  30 sekund pro Babišovu lídryni z Varů: I já chci kraj řídit jako firmu! Blesk TV

  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Jana Vildumetzová (43, ANO)
  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Jana Vildumetzová (43, ANO)
  Autor: Blesk - Jakub Poláček

 • 3.

  Valjentová (KSČM): „Trafika“ pro kolegu

  Eva Valjentová (KSČM) jakožto krajská radní pomohla v roce 2012 svému kolegovi Vratislavu Emlerovi, navrhla ho do funkce ředitele krajské knihovny. Podle ní ale nešlo o odměnu. „Výběrové řízení proběhlo, byl vybraný a doporučený výběrovou komisí kandidáta, bohužel tenkrát ve složení rady se bohužel nenašel dostatek hlasů, který by ten výsledek výběrového řízení podpořil a následně, protože jsem potřebovala řešit ředitele krajské knihovny, jsem řešila způsobem, jakým jsem řešila,“ popsala. Podle Valjentové navíc čas ukázal, že knihovna je řízena kvalitně.

   

  „Bylo to tak, jak to bylo, to se nedá asi obhájit, skutečně to spadlo před volbami, byl to můj kolega z rady, který tím pádem nastoupil do nového zaměstnání,“ uznala.

   

  Volební vzkaz Evy Valjentové:

  Video
  délka: 00:52.80

  Lídryně komunistů z Varů: Slíbila čisté svědomí a žádné skandály. Blesk TV

  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Eva Valjentová (52, KSČM)
  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Eva Valjentová (52, KSČM)
  Autor: Blesk - Jakub Poláček

 • 4.

  Pavel (HNHRM): Špatný hospodář v hotelu?

  Josef Pavel (HNHRM) působil šest let jako generální ředitel karlovarského hotelu Thermal, v okamžiku, kdy ale na ministerstvo financí, pod které Thermal spadá, nastoupil Andrej Babiš, Pavel byl odvolán. Údajně protože byl špatný hospodář. „Já si stojím za tím, že můj tým hotel Thermal vyvedl z 15milionové ztráty, do zisku kolem deseti do čtrnácti milionů korun,“ vyvrátil.

   

  „Podívejte se na výsledky loňského roku. Současný management má vykázaný zisk ve výši 3,2 miliony korun. Svaluje to na úbytek klientely a na technický stav. Jsou to nesmysly,“ doplnil a Babišovi poslal vzkaz: „Aby měřil stejným metrem, to si myslím, že je základ každého dobrého politika,“ opřel se do ministra financí. „Já jsem byl odvolán z funkce bez udání důvodu, pak se hledaly důvody, a ty se nenašly,“ odmítnul Babišovo nařčení.

   

  Volební vzkaz Josefa Pavla:

  Video
  délka: 00:54.44

  30 vteřin pro exředitele Thermalu: Volte hasiče, je na nás spolehnutí. Blesk TV

  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Josef Pavel (63, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst)
  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Josef Pavel (63, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst)
  Autor: Blesk - Jakub Poláček

 • 5.

  Jakobec (ODS): Pravice s komunisty

  „Kostlivcem“ kandidáta pravicové ODS Karla Jakobce bylo „kolaborování“ s KSČM. Před pěti lety v menších městech obhajoval radu s komunisty.

   

  „Já jsem nikdy neobhajoval vládu s KSČM na jakékoliv úrovni, ale přeci jen, na městské a obecní úrovni, vyloženě paušalizovat podle příslušnosti ke straně je velmi obtížné, protože tam musí člověk znát jednotlivé konkrétní lidi,“ řekl v debatě. „V Aši šlo o člověka, který pokud vím, ani ve straně nebyl, řídili jim tam sport, tak proč by neměl být v radě,“ doplnil Jakobec.

   

  Volební vzkaz Karla Jakobce:

  Video
  délka: 00:41.52

  30 sekund pro lídr ODS z Varů: Do politiky vtáhl lásku. Blesk TV

  Podívejte se, jak znají kandidáti svůj kraj:

  Video
  délka: 04:00.68

  Chtějí být hejtmany: Znají svůj kraj? Prověřili jsme politiky ve Varech. Blesk TV

  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Karel Jakobec (52, ODS)
  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Karel Jakobec (52, ODS)
  Autor: Blesk - Jakub Poláček


 • 6.

  Kotek (Alternativa): Zneužívání dětí?

  Na Jiřího Kotka (Alternativa) loni údajná občanka Karlových Varů podala trestní oznámení o zneužívání a podněcování k drogám. Podle Kotka jde pouze o pomluvu. „To trestní oznámení je jeden z asi nejpodlejších kroků, které jsem zaznamenal ve své v podstatě opoziční politice, kdy se snažím rozmlouvat politikům u moci ty klientelistické a korupční vazby,“ řekl.

   

  Podle Kotka nešlo o první trestní oznámení. „Ale tohle to, co přišlo za pedofilii,  že jsem nutil děti k narkomanství, že jsem mlátil obě dvě manželky, že se mě bojí, tak to bylo opravdu nejbrutálnější, co jsem zaznamenal,“ vysvětlil.

   

  Volební vzkaz Jiřího Kotka:

  Video
  délka: 00:53.08

  30 sekund pro Alternativu z Varů: Nebuďte pesimisti, že nic nezměníte. Blesk TV

  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Jiří Kotek (58, Alternativa)
  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Jiří Kotek (58, Alternativa)
  Autor: Blesk - Jakub Poláček

 • 7.

  Pokorná (STAN): Výhružky smrtí

  O svoji rodinu a o sebe se loni bála starostka Nové Role Jitka Pokorná, někdo jí posílal výhružné zprávy. Policie podle ní už anonymního autora vzkazů dopadla. „Ten člověk se dnes léčí s duševní poruchou,“ prozradila. Blesk.cz zajímalo, zda by byla na podobné výhružky připravena i v ještě vyší funkci hejtmanky. „Přiznám se, že jako komunální politička jsem se toho trochu zalekla a dnes si myslím, že jsem kovanější, že za těch 7 let, bych asi už byla víc nad věcí,“ dodala.

   

  Volební vzkaz Jitky Pokorné:

  Video
  délka: 00:51.24

  30 vteřin pro tvář Starostů z Varů: Budeme vám naslouchat. Blesk TV

  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Jitka Pokorná (52, STAN s podporou TOP 09, KDU-ČSL a Karlovarské občanské alternativy)
  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Jitka Pokorná (52, STAN s podporou TOP 09, KDU-ČSL a Karlovarské občanské alternativy)
  Autor: Blesk - Jakub Poláček

 • 8.

  Zemanová (Volba pro Karlovarský kraj): Opsaná diplomová práce

  Obsah svojí diplomové práce zase vysvětlovala Hana Zemanová (VOK). Tu měla ze dvou třetin opsat sama od sebe. I když vyvrací, že by pochybila, Etickou komisi neoslovila. „Žádná Etická komise na Právnické fakultě Univerzity Karlovy neexistuje,“ řekla Zemanová. Přitom Etická komise existuje pro celou Karlovu univerzitu a obracet se na ni mohou všichni členové akademické obce Karlovy univerzity bez ohledu na fakultu. „Já jsem z diplomové práce čerpala, je to běžná praxe,“ vysvětlila a dodala, že se obrátila na proděkana pro rigorózní řízení, který jí potvrdil, že bylo všechno v pořádku.

   

  Volební vzkaz Hany Zemanové:

  Video
  délka: 00:40.04

  30 vteřin Hany Zemanové: Co vzkázala voličům z Varů? Blesk TV

  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Hana Zemanová (37, Volba pro Karlovarský kraj)
  Debata Blesk.cz z Karlových Varů. Hana Zemanová (37, Volba pro Karlovarský kraj)
  Autor: Blesk - Jakub Poláček

  Fotogalerie
  17 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

moiaza:  Naší politici mě svým chováním neustále utvrzují v rozhodnutí nejít k volbám. Špína, svinstva, zákeřností, podvody, prostě vše je povoleno. Cíl je jediný. Dostat se ke korytu stůj co stůj. Jsem znechucen! K vobám nejdu.

(24. 08. 2016 09:58)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud