Bývalá moderátorka zpráv, pak mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová, která kandidovala v okrsku Praha 1 za hnutí Republika, se do senátu rozhodně nedostane. Z odevzdaných hlasů dostala jen zlomeček.

Škoda, že psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková (ANO) neprovozuje svou klinickou praxi. Po neúspěchu v senátních volbách by se jí teplé místečko v ordinaci s freudovskou pohovkou mohlo hodit. Nad ní by se ostatně skvěle vyjímal její sexy billboard, který před volbami zaplavil celou Prahu.

Pohořeli také hudebníci. Asi si voliči řekli, že stačilo, když pro československý pop objevil a udělal Lucii Bílou. Hudební producent a skladatel Petr Hannig si důvěru voličů nezískal. Stejně jako DJ UWA, majitel baru v centru Prahy. Oba kandidovali v okrsku Praha 9. Oba by raději o procentuálním zisku hlasů měli spíše pomlčet.

Ve volebním okrsku Hradec Králové pohořel senátor a ředitel nemocnice ve Vrchlabí Vladimír Dryml, kterého zřejmě dostihly jeho politické skandály, kterých má na kontě hned několik.

Senátorský post neobhájí ani Vladimír Dryml
Senátorský post neobhájí ani Vladimír Dryml
Autor: Senát ČR

Voliče si nezískal ani aktivista Stanislav Penc, který kandidoval v Trutnově. Aspoň bude mít více času na své KOZY, v senátu by se beztak jenom rozčiloval.

Ekologický aktivista Stanislav Penc na kozí farmě Milkovice
Ekologický aktivista Stanislav Penc na kozí farmě Milkovice
Autor: Archiv Blesku

Nezabojovala ani potetovaná černá mamba Miloslava Pošvářová, známá kritička kvality silnic a dálnic v Česku, která kandidovala za Piráty a Stranu Zelených v Brně.

Do senátu se snažila dostat také Pošvářová
Do senátu se snažila dostat také Pošvářová
Autor: Foto: Zbyněk Pecák, Ladislav Křivan a ČTK

Neuspěli ani sportovci – Bývalý motokrosový závodník Ivo Kaštan ve Žďáru nad Sázavou, ani bývalá olympionička Olga Křížová, která kandidovala ve Zlíně.

Na znojemské kandidátce byl bývalý ředitel TV Nova Vladimír Železný. Jeho skóre se pohybuje kolem 10 % hlasů. Post ve Znojmě neobhájila  senátorka Marta Bayerová za KSČM.

Vladimír Železný
Vladimír Železný
Autor: TV Barrandov

Pohořel také kontroverzní bývalý starosta Prahy 5 Milan Jančík, který nyní zkoušel štěstí v senátu. Voliči ho nechali hluboko hluboko pod vítězi.

Ani Jančík do senátu neprojde