Pátek 22. leden 2021
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno 4°C

Středočeský kraj: Krajské volby vyhrálo hnutí STAN

Autor: mah, ČTK - 
3. října 2020
19:40

Ve dvě hodiny v sobotu 3. října skončily v Česku krajské volby. Svou pozici neobhájila hejtmanka Jaroslava Jermanová (ANO). Na prvním místě skončilo hnutí STAN, druhá ODS. Hnutí ANO skončilo až třetí. Do zastupitelstva se dostali i Piráti na čtvrtém místě a koalice TOP 09 a hnutí Hlas na šestém.

Výsledky krajských voleb ve Středočeském kraji najdete ZDE >>>

Krajské volby ve Středočeském kraji vyhrálo hnutí STAN. To získalo přes 22 procent hlasů a dohromady obsadilo 18 mandátů. Druhé místo obsadila ODS, která získala necelých 20 procent hlasů. Hnutí ANO vedené Jaroslavou Jermanovou obsadilo třetí místo.

Krajské volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
ANO
178
21,83 %
604 441 hlasů
Piráti
91
12,03 %
333 153 hlasů
ODS
53
6,97 %
192 946 hlasů
STAN
40
6,05 %
167 459 hlasů
SPD
35
6,14 %
169 978 hlasů
Sečteno 100 %
Účast 38 %

Jermanová před volbami musela řešit skandály manžela

Jermanová musela před volbami vysvětlovat především kauzy svého manžela. V minulosti se totiž ukázalo, že Jakub Pokorný dlužil na alimentech, později se ukázalo, že jezdil krajským vozem do zaměstnání, nebo na zápasy pražské Slavie. Před volbami potom na sociální síti útočil na volebního lídra ODS Martina Kupku.

Hnutí ANO v krajských volbách 2020 získalo necelých 19 procent hlasů. Oproti předchozímu volebnímu období tak bude mít o jednoho zastupitele méně. Volební zisk ovšem znamená, že ANO skončilo až na třetím místě za STAN a ODS.

ODS vedl do voleb Martin Kupka. Ten může být s výsledkem voleb spokojený. Strana se pod jeho vedením zvedla z výsledku lehce přes 13 procent v roce 2016 až na necelých 20 procent. To občanským demokratům zajistilo zisk 16 mandátů, díky čemuž se stanou druhou největší stranou v zastupitelstvu Středočeského kraje.

ČSSD do voleb vedl Robin Povšík. Úspěch menší vládní straně ovšem nepřinesl. Sociální demokraté pod jeho vedením neoslovili ani pět procent voličů a se Středočeským zastupitelstvem se tak musí rozloučit.

Oslavovat naopak mohou Piráti. Ti se před čtyřmi lety do zastupitelstva nedostali, nyní ovšem se ziskem přes 14 procent obsadili čtvrté místo a do zastupitelstva Středočeského kraje vyšlou 14 zástupců. K úspěchu je dovedl krajský předseda Jiří Snížek.

Úspěšné volby za sebou mají i Starostové a nezávislí. Ty do voleb vedla Petra Pecková. Jí vedená kandidátka získala přes 22 procent hlasů a v zastupitelstvu mu tak připadne 18 křesel. Na preferenční hlasy ovšem Peckovou přeskočil předseda STAN Vít Rakušan.

Těsně do zastupitelstva proklouzla kandidátka Spojenců pro Středočeský kraj, která sdružovala zástupce parlamentní TOP 09 a hnutí Hlas, které založil bývalý místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. Uskupení oslovilo necelých šest procent voličů. Koalice vedená Janem Jakobem tak v zastupitelstvu obsadí čtyři místa.

Výsledky krajských voleb 2020 ve Středočeském kraji

Složení zastupitelstva Středočeského kraje po krajských volbách 2020Složení zastupitelstva Středočeského kraje po krajských volbách 2020 | Blesk

Hnutí Svoboda a přímá demokracie se ve Středočeském kraji rozhodlo vsadit na jméno známé z parlamentních voleb. V čele krajské kandidátky totiž stanul poslanec Radek Rozvoral. Strana Tomia Okamury ovšem ve volbách nezískala ani pět procent a do zastupitelstva tak nikoho nevyšle.

Komunisty do voleb vedl předseda klubu středočeských zastupitelů Zdeněk Štefek. Ten na krajském úřadě dříve zastával i funkci radního pro kulturu, s místem v zastupitelstvu se ovšem nní musí rozloučit. KSČM se propadla o více než polovinu a podobně jako SPD skončí v tomto volebním období mimo zastupitelstvo.

Předchozí roky poznamenaly koaliční problémy

Volby ve Středočeském kraji v roce 2016 provázela nízká volební účast. O nových zastupitelích tak rozhodla jen asi třetina možných voličů. Nejvíce hlasů dostalo hnutí ANO, kterému svůj hlas dalo 20,76 procent voličů. Na druhém místě skončili Starostové a nezávislí se ziskem 18,43 procenta.

Výsledek voleb 2016
1. ANO 20,76 %
2. STAN 18,43 %
3. ČSSD 13,75 %
4. ODS 13,05 %
5. KSČM 10,13 %
6. TOP 09 6,54 %

Těsný souboj proběhl o třetí místo. To nakonec obsadila ČSSD se ziskem 13,75 procenta před ODS, která získala o 0,7 procent hlasů méně. Kromě toho se do zastupitelstva dostali i komunisté s 10,13 procenta hlasů a TOP 09, kterou volilo 6,54 procenta voličů. Další strany už nepřekonaly potřebnou pětiprocentní hranici.

Volební výsledek tak v 65členném zastupitelstvu přiřkl 16 křesel hnutí ANO, 15 hnutí STAN, 11 ČSSD, 10 ODS, 8 KSČM a zbylých pět pro TOP 09. Vítěznému hnutí ANO v čele s Jaroslavou Jermanovou se podařilo po volbách vyjednat koalici se STAN, ODS a částí TOP 09. Neobešlo se to ovšem bez komplikací.

Počínání tří svých členů, kteří do koalice vstoupili, se nelíbilo TOP 09. Strana se je několikrát pokusila přesvědčit, aby od koaliční spolupráce s hnutím ANO odstoupili, ale nebyla úspěšná. V důsledku toho proto před koncem roku 2016 strana trojici svých zastupitelů vyloučila ze svých řad.

Koalice ovšem vydržela jen rok. Na podzim roku 2017 se hnutí ANO rozhodlo koaliční smlouvu vypovědět. Argumentovalo přitom personálními neshodami s hnutím STAN o obsazení krajské rady. Starostové naopak tvrdili, že důvodem jsou neshody ohledně zadávání veřejných zakázek.

Následně Jaroslava Jermanová uzavřela novou koaliční dohodu s ČSSD. Aby měli noví partneři většinu, zajistili si zároveň podporu komunistů.

Video Jaroslava Pokorná Jermanová o D3 - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

Jak volit v krajských volbách 2020 čtěte ZDE >>>

MAMKA2316 ( 4. října 2020 12:45 )

V PRAZE ASI VYHRAJE VOLBY KAŽDÝ KDO BUDE MÍT NA SOBĚ ŠTÍTEK PRAVICOVÝ BLOK I KDYBY TO BYL KOZEL CO JE V REKLAMĚ NA VELKOPOPOVICKÉHO KOZA ??? V NĚKTERÝCH KRAJÍCH DO SENÁTU BY TO MOHLA BÝT I KRAV???ALE DULEŽITÉ JE ABY MĚLA CEDULKOU PRAVICOVÉ STRANY ??? KDYŽ TO TAK POZORUJI TAK JE VĚTŠINOU ASI VOLI TI CO JE BABIŠ DONUTIL PLATIT DANĚ NE ??? JAK TAK KOUKAM KOLEM SEBE TAK TO JSOU VĚTŠINOU ?? LIDÉ S LUXUSNÍMI AUTY ZA KOLEM 2 MILIONU,STARE DODÁVKY PRO ZAMĚSTNANCE NAŘADÍ S HOBY MARKETU A CHVASTANI PŘECE NEBUDU PLATIT BABIŠOVI DANĚ NA NAVYŠENÍ DŮCHODŮ ??? CO MUŽEME DODAT MY JAKO ZAMĚSTNANCI KTEŘÍ TY DANĚ MUSÍ PLATIT A AUTO SI NEMUŽEME DÁT DO NÁKLADU ŽE ??? KDO TADY NEPLATÍ DANĚ TAK BY ASI NEMĚL DOSTAT ANI KAČKU STATNI PODPORY ?????
Reagovat

pokrok ( 3. října 2020 20:46 )

Článek :
Co sejmulo Jermanovou? Podle Babiše její „aférky“

Její aférky se týkalihlavně Babiše a jeho Čapho hnízda,-
kdy křivě vypovídala v jeho prospěch !

A jdyž se dovídáme o jejich černých duším ,-
které proplácela tak říkajíc "malá domů "
viz lánek

"Černé duše? Hejtmanka ANO má další problém. Desítky tisíc ...
forum24.cz › cerne-duse-hejtmanka-ano-ma-dalsi-problem-desitky-tis...

1. 4. 2019 - Další vážné problémy hejtmanky ANO Jaroslavy Pokorné Jermanové. ... okolo řešení problému jejího šéfa, který ji místo v čele Středočeského kraje zajistil. ... tisíc měsíčně za to, že si četl časopisy, jak popsal ve výkazu práceatd.kdy sekradlo ani poledne nedrželo ,-

tak první co by se mělo ve Středočeském kraji kde hejtmanka
Jermanová doslova řádila - tak urychleně udělat pořádný AUDIT !

A to i na všechdalších hejtmanských postech , kde "úřadovala"
Babišova STOKA ,.- od Jihomoravského kraje ažpo Aš !
Tedy všude tam kde by to zavánělo zlodějinou a podrazy !

Středočeský a Jihomoravský kraj Jermanových Faltýnků, Švachulů
a podobných živlů - by se v rámci slušných a poctivých občanů -
měly řádně zkontrolovat na co byly vydávány finance -
= provést AUDITY !

A všem těm,- kteří se na zlodějinách podíleli,-
zabavit jejich majetky !
Majetek je totiž to ,- k vůli čemu se krade,korumpuje falšují doklady
a podvádí !

Zabavit majetek je jejidný způsob jak se této finanční kriminality
lze zbavit !!!

soucasny pametnik ( 3. října 2020 18:27 )

Jermanovou zajistit rovnou v jeji byvale (diky bohu ) , kancelari. V poutech rovnou do vysetrovaci vazby. Toho jejiho gigola take . Aby nemohli ovlivnovat svedky a pachat dale trestnou cinnost.
Ty str Cechy jsou uz timhle jakoby dost povestne. Rath jeji predchudce ted krouti nejaky ten rocek , pochopitelne ze nevinne . Jak jinac.
Nez se jermanova vrati z krimu , bude z toho jejiho ditete uz doufam skoro dospely clovek. Potom by se mozna dalo zacit opatrne verit , ze v Cechach se uz zacina prosazovat pravo a spravedlnost. O nutnosti odstraneni jejiho Führera slovaka burese nema cenu asi plytvat ingoustem. To je vic nez samozrejme.

pokrok ( 9. září 2020 19:28 )

dovětek -hikdy nevstoupil.

pokrok ( 9. září 2020 19:20 )

Občané Středočeského kraje dobře ví,
co je he Jermanová zač

Černé duše, zneužívání postu -
na každou půlku zadku ji Bbo přidělil jedno auto -

kdy podvádí, lže a zastrašuje stejně jako Babiš
viz články


"Pomoc pro Jermanovou. Když neví, co říkala, jsou tu záznamy ...
www.seznamzpravy.cz › Domácí › Kauzy
18. 2. 2020 - Přesto Jaroslava Pokorná Jermanová po aféře 2018 slíbila, že smlouva umožňující používat služební vůz manželovi zanikne. „Smlouvu jsem .

„Nelžete a nezastrašujte,“ vzkázalo vydavatelství Jermanové ...
www.blesk.cz › Regiony › Praha › Praha - Zprávy

28. 5. 2020 - Věcí se zabývají právní zástupci vydavatelství, Jermanová se obrátila ... Andreje Babiše (ANO) není trestní oznámení důvodné a celá aféra je...

Jermanová patří do stejné Babišovy STOKY- jako Faltýnci, Švachulové
a spol,

prostě všichni v BBIŠOVĚ STOCE ANO - si udělali po jeho vzoru,
ze svého hejtmanského postu soukromou firmu
viz článek :

"Kraj jako RODINNÁ FIRMA. Olomoucký hejtman za ANO posílá miliony
do sdružení své dcery "
http­s://ww­w.fo­rum24­.cz/kr­aj-jako-rodinna-firma-olomoucky-hejtman-za-ano-posila-miliony-d

zde se mimo jiné píše:
Nejkřiklavějšími případy jsou brněnská korupční kauza a počínání středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové. Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk zase předvádí, jak řídit kraj jako rodinnou firmu

Potom není divu, že v krajích vládnou „malí Babišové“ (případně v sukních), kteří uvažují a konají podobně jako jejich šéf a vzor. Špičkou ledovce je papalášské chování místopředsedkyně ANO Jaroslavy Pokorné Jermanové, jejíž úřad netransparentně rozděloval milionové částky za fiktivní či předražené práce utajeným poradcům.

Zkrátka v každém kraji, kde vládne ANO - tak tito hejtmani musejí
poslušně sloužit Babišovým zájmům,

a on je nechá aby i pro sebe drali republiku kde se dá,-
což je případ Jermanové, Okleštěka, Faltýnků a dalších ANO podrazáků

Žádný slušný člověk by do Babišovy ANOstoky - nik

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud