Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Vondráček dotáhl Topolánka a ukázal ve Sněmovně prostředníček. Babiš: To se fakt nepovedlo

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
22. ledna 2020
15:44
Autor: kal, vei - 
22. ledna 2020
10:55

Hnutí ANO přišlo do politiky, protože mělo už dost toho, co předvádějí tradiční politické strany. To často a s oblibou opakuje premiér Andrej Babiš (ANO). Jenže z počínání jeho kolegů to tak někdy nevypadá. Šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO), který je třetím nejvyšším ústavním činitelem v zemi, ve středu ráno například ukázal kolegům prostředníček. Přímo v hlavním jednacím sále Sněmovny – jako onehdy bývalý premiér Mirek Topolánek (tehdy ODS). Vondráček se později za své gesto omluvil. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je celá událost nešťastná, stačí mu ale Vondráčkova omluva.

Že Vondráček nemá k místu, kde vznikají zákony pro dolních deset milionů, výraznější úctu, ukázal už v minulosti. Po sněmovních volbách v roce 2017 rozjel v hlavním jednacím sále Sněmovny „mejdan“, kde zahrál i na kytaru. Výrazné kritice se bránil tím, že v sobě nedokázal zapřít moravské kořeny. A že tehdy ještě nebyl zvoleným šéfem dolní komory.

Ve středu v devět ráno předvedl Vondráček ve Sněmovně další těžko uvěřitelné gesto. Ukázal kolegům vztyčený prostředníček neboli „fakáče“. Vulgární symbol není ani v dolní komoře neznámý, v roce 2007 jím tehdejší premiér Mirek Topolánek častoval opozici. A přidal k tomu vysvětlení, že jen chtěl sdělit, že je Miroslav Kalousek (dnes TOP 09) jednička.

Video, na kterém Vondráček „vytočí“ vztyčený prostředníček na své ruce jakoby klikou od flašinetu, sdílel poslanec TOP 09 Dominik Feri. A dodal k tomu: „Pak že jsem tady nejmladší.“

Video  Vondráček ve Sněmovně ukazoval prostředník. Babišův muž to měl za legraci  - PSP ČR
Video se připravuje ...

„Pár slov k dnešnímu gestu před začátkem jednání Sněmovny. Rád bych zdůraznil, že ještě neprobíhala schůze. Byla to reakce na jiné gesto kolegy a kamaráda a samozřejmě se jednalo o legraci,“ okomentoval svůj úlet Vondráček.

Vondráček přispěchal s omluvou za penis s varlaty

Zdvižený prostředník znamená v západní kultuře vulgární urážlivé gesto. U něj aktér – v tomto případě Radek Vondráček – ukáže vztyčený prostředník, zatímco ostatní prsty jsou sevřené v pěst a otočené dlaní k sobě. Prostředník má symbolizovat penis a skrčené prsty po obou stranách varlata.

Poté, co si média všimla „pubertálního“ gesta, Vondráček se hbitě na twitteru omluvil a prozradil i kolegu, kterému posunek směřoval. 

„Veřejnosti se omlouvám, kolega Láďa Okleštěk se jistě neurazil,“ kál se šéf Sněmovny na twitteru. 

Premiér Andrej Babiš (ANO) novinářům na cestě v Izraeli řekl, že incident je nešťastný. „Myslím, že se i omluvil, že to bylo nějaké dohadování se s nějakým poslancem za hnutí ANO, ale určitě si to mohli nechat mimo Sněmovnu. Nedělá to dobrý dojem, to se fakt nepovedlo. Ale on se omluvil, takže doufejme, že se z toho poučí a nebude se to opakovat,“ uvedl. „Nebylo to v rámci schůze, bylo to ještě před začátkem, tak snad tím pádem to máme za sebou,“ dodal předseda vlády.

Na Vodráčkovo gesto reagují na sociálních sítích také jeho kolegové. Poslanec Jiří Dolejš (KSČM) si vybavil už zmiňovaného někdejšího premiéra Mirka Topolánka (ODS): „No co, jsme prostě jedničky, že Mirek Topolánek?“

„Hlavně, že to máte na koho svést, aby byl tenhle kulíšek z obliga. Ale pozor, jednou vám Topolánek s Kalouskem dojdou, a co pak?“ zmínil k směrem k Vondráčkovi Topolánek na twitteru.

Ještě než si Vondráček posypal na twitteru popel na hlavu, vyzvala ho k omluvě přímo ve Sněmovně předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

„U pana Vondráčka moc nepřekvapí, že jeho etiketa není na vysoké úrovni. Už v době, kdy tu poskakoval s kytarou na pultíku, jsme poznali, že přistupuje k tomuto velmi svérázně,“ uvedla.

Místopředsedkyně hnutí STAN Věra Kovářová zas podle svých slov doufá, že Vondráček podobným gestem nebude zahajovat kažou schůzi poslanců. 

„Na první dobrou mě napadlo, že pan předseda zapomněl, že není ve třídě na gymplu, kde by byl možná za hrdinu,“ uvedla Kovářová. Poslanci by podle ní mohli Vondráčkovi věnovat některou z knih o etice od odborníka Ladislava Špačka.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

marmat ( 25. ledna 2020 13:59 )

Divit se někdo někdy tomu může,
ale ostatní (ne/pokrytci) se baví....
A to nese opozice ještě hůř....jsou to totiž NADLIDI !

marmat ( 25. ledna 2020 13:55 )

satanas:
Např. jen takoví Piráti v PS mimo (?) tohoto symbolu - (domněnka BEZ ZÁRUKY)
praktikují VŠE ostatní - arogan­tní/fr­acko­vité /pikantní orálně = ústně

oxyx_ ( 23. ledna 2020 04:58 )

Zase svlékla a ukázala dokonalé tělo a hlavně zadek: Nela Slováková pózovala na exotickém ostrově nahá ve sprše
22. ledna 2020 200
Za svoje tělo se nestydí a ráda ho ukáže nejen příteli Lukášovi. Nela Slováková (29) se dělí o svoje snímky z exotické dovolené na ostrově Mauritius, kam se vyrazila ohřát s maminkou, pravidelně. A nepředvádí se jen v plavkách, jejich navrhováním se živí.

Poslední fotografie musela pány pořádně nažhavit, protože Nela se při sprchování ve venkovní sprše předvedla pouze v rouše Evině. Stejně jako na poslední fotce z Tater, kde se nechala na balkóně fotit také úplně nahá, akcentuje snímek zejména její dokonalý zadeček.

Podle Nely tedy úplně dokonalý není. Na začátku dovolené si totiž zadek připekla a teď se jí půlky trochu loupou. "O tom, jak jsem si spálila zadek, jsme už mluvili, že? Teď si povíme o tom, jak úžasná je venkovní sprcha - no fantastická" připsala k příspěvku na sociální síti. A fanoušci oceňují nejen její křivky, ale i smysl pro humor.

abhydra ( 23. ledna 2020 00:33 )

Tvý nadšení je hned poznat, burešhydro

abhydra ( 23. ledna 2020 00:10 )

Nejsem slečna ale hydra A. Babiš, semletá zneuznalá kobliho.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa