Jermanová vyhrála bitvu o hejtmanské křeslo, povede Středočeský kraj

Autor: bru/ČTK - 
16. 10. 2016
19:15

Středočeský kraj povede koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů z TOP 09. Hejtmankou bude Jaroslava Jermanová z vítězného ANO. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu bude mít koalice 44 hlasů. ANO má v krajské radě čtyři zástupce včetně hejtmana, STAN také čtyři, ODS dva a TOP 09 jednoho. Novinářům to dnes po jednání na středočeském hejtmanství řekli zástupci koaličních partnerů.

ANO získalo ve volbách 16 mandátů a STAN o jeden méně. ČSSD získala 11 křesel, ODS deset, komunisté osm a TOP 09 pět.

V opozici skončili sociální demokraté a komunisté, kteří dosud kraj vedli. S nimi ještě dva zastupitelé z TOP 09, lídr Petr Tiso a dvojka na kandidátce Jan Jakob. Jejich postoj schválil krajský výbor TOP 09.

Středočeská TOP 09 zastavila vyjednávání o koalici ve čtvrtek, důvodem bylo podle lídra Petra Tisa rozšíření původního tříčlenného uspořádání o ODS a nominace Jaroslavy Jermanové (ANO) na hejtmanku. Tři zastupitelé, místopředseda středočeské TOP 09 Daniel Marek, Milan Schweigstill a Michaela Vojtová, ale navzdory rozhodnutí krajského výboru ve vyjednávání pokračovali. Podle jeho předsedkyně Heleny Langšádlové se tak jedná o koalici založenou na přeběhlících.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

salto ( 17. října 2016 08:57 )

Dělá to dobře-kam vítr, tam plášť a vždy se přidat na stranu silnějšího

sendrasak ( 16. října 2016 21:28 )

 Ženská, která se provdá za o 16 let mladšího kadeřníka s holým zadkem, ze kterého se vyklube podvodník neplatící alimenty, nemš zrovna zdravý úsudek.

jaran68 ( 16. října 2016 19:58 )

Bůh nás ochraňuj!!Nejhorší hejtman(ka) co kraje existují.Bylo na ní vidět,jak ji jde o moc.Naštěstí na to moc nemá,tak sned brzy skončí.

gogr ( 16. října 2016 19:48 )

Její umaštěnec kadeřník jí na image nepřidal ,lhář.

gogr ( 16. října 2016 19:45 )

Rok, dva zazáří a jde do kelu. Vysmáté političky tak končí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa