TOP 09 se ve středních Čechách dál drolí. Stranu asi opustí 3 zastupitelé

Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek
Autor: bru/ČTK - 
14. 10. 2016
12:56

Tři z pěti středočeských zastupitelů zvolených za TOP trvají na koalici s ANO, STAN a ODS. Nebudou ale dál jednat jménem TOP 09, řekli v pátek zastupitelé Daniel Marek a Milan Schweigstill. Třetí členkou klubu TOP 09, která podporuje rodící se krajskou koalici ANO, STAN, ODS a části TOP 09, je Michaela Vojtová. Naopak lídr Petr Tiso a dvojka na kandidátce Jan Jakob se dalších vyjednávání neúčastní a jejich postup schvaluje krajský výbor TOP 09.

„Budeme jednat jménem většiny zvolených zastupitelů, ne jménem TOP 09,“ uvedl Marek, podle nějž byli všichni tři zastupitelé celou noc v kontaktu a v pátek dopoledne se sešli a potvrdili si svá stanoviska.

Krajský výbor středočeské TOP 09 ve čtvrtek večer podpořil lídra Petra Tisa, který ukončil jednání o koalici v kraji. Předsedkyně krajské buňky Helena Langšádlová uvedla, že budou Marka kontaktovat a že věří, že bude usnesení krajského výboru respektovat.

My jsme se v té trojce dohodli, že naše názory zůstávají konstantní v tom smyslu, že budeme hledat podporu pro tuhle koalici, protože nám připadá, že je špatně, aby TOP 09 v pravostředové vládě nebyla. Ale respektujeme to usnesení (krajského výboru TOP 09) v tom smyslu, že nemáme pravomoc jednat jménem TOP 09,“ řekl Schweigstill. Připustil, že se s Markem a Vojtovou možná stanou nezařazenými zastupiteli. „Je to i pravděpodobné, konkrétní formu vám ale ještě říct nedokážu,“ dodal.

Případná koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů za TOP 09 by měla v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 44 křesel. ANO má 16 mandátů a STAN o jeden méně. ČSSD získala 11 křesel, ODS deset, komunisté osm a TOP 09 pět.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

buban ( 14. října 2016 16:00 )

On se neotírá, on jest otírán. Při tom, co mu běžně koluje v žíle, dá se s úspěchem pochybovat, že by se na své vlastní čelo trefil.

buban ( 14. října 2016 15:40 )

Proč Kaldu otírají nějakým trapným kapesníčkem a ne zrovna cihlou či traverzou? Třeba by se mu pak rožlo...i když - jemu asi už nee.

michalfiser ( 14. října 2016 15:21 )

 Proč nemá ten i.d..i.o..t zase v ruxe vlajku Tibetu? Nebo tu už zase nepotřebuje?

agfor ( 14. října 2016 15:18 )

K lizu se dostali, tak proč dál setrvávat v minipartaji, která to už má spočítané, díky Kalouskovi.

fouk.si ( 14. října 2016 15:09 )

Díky tomu mrzákovi TOPka upadá a ten ha.jzl se stejně nacpe do jiné strany a bude opravovat vzduch. Celá TOPka ať zmizí z povrchu zemského i s tím šmejdem škaredým.

Zobrazit celou diskusi
Další videa