Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Klaus pro Blesk: „Kvůli volbám mě u oběda napadl syn.“ ODS zazdil, SPD chválil

Video se připravuje ...
Autor: Jakub Kopřiva - 
26. května 2019
22:30

Bývalý prezident Václav Klaus letos váhal, jestli bude do Evropského parlamentu vůbec volit, jak uvedl pro Blesk. Zlomový pro něj byl rodinný oběd, kde přišla řeč na toto téma a Klause prý napadl mladší syn, že dříve vyzýval k volební účasti - a teď by sám absentoval. ODS prý tentokrát nevolil, ale komu dal hlas, nesdělil. Nevadil by mu ale úspěch SPD.

Stále platí, že jste neměl koho volit, nebo se něco změnilo?

Teď jsem někoho už volit musel, tím to je popřeno trošku, ale že by to byla volba mého srdce, to říci nemohu. Já jsem samozřejmě hledal někoho, kdo je zásadně kritický vůči dnešní Evropské unii a těch moc u nás nebylo.

Jaká je podle vás důležitost těch voleb, protože mnoho lidí k nim nepřišlo? Co přimělo vás?

Dlouho jsem váhal, jestli se mám voleb účastnit, ale když jsem to prohlásil na rodinném obědě, tak jsem byl opravdu napadnut zevnitř rodiny, zejména od mého mladšího syna: Ty jsi třicet let hlásal, aby všichni chodili k volbám a teď bysto popřel. To mě vyhecovalo, abych k těm volbám šel.

A můžete prozradit, koho jste volil?

To určitě nebudu prozrazovat. Určitě to není moje bývalá strana.

Když jsme u ODS, jak podle vás dopadne ve volbách?

To nevím, věštec nejsem a na prognozování tady máme jiného prezidenta. Musím se přiznat, že jsem se s jejich názory na tolik rozešel, že je mi lhostejné, jak dopadnou.

Co byste považoval za úspěch a teď to myslím v rámci celkového měřítka osmadvacítky?

Úspěch by byl, kdyby posílily strany kritické vůči dnešní Evropské unii. Je známo, že jsem vystoupil na předvolební akci Brexit party v Londýně Nigela Farage, je známo, že jsem týden předtím byl na podobné předvolební akci nizozemské strany Forum pro demokracii Thierryho Baudeta, fandil jsem samozřejmě Orbánovi, fandil bych Salvinimu, přál bych Le Penové proti Macronovi, kterého považuji za zhoubu Evropy.“

Podle zveřejněných průzkumů by SPD měla získat dva mandáty. Můžete to nějak okomentovat?

Také jsem četl několik průzkumů a tam se také objevovalo, že SPD by měla získat dva hlasy. Nejsem žádný principiální volič té strany, ale z hlediska evropských voleb, jejich eurokrititcký pohled se mi zdá potřebný, racionální a v českém prostředí v podstatě výjimečný. Je jedinou politickou stranou, která má šanci přelézt pět procentní hranici a je kritická vůči dnešní Evropské unii. To mi nebude vadit, když získá dva hlasy, naopak.

Vraťme se ještě k ODS, podle infornací by neměl předseda Petr Fiala dorazit mezi novináře dřív, než ve 23 hodin, tedy až budou zveřejněny výsledky. Co to vypovídá?

Pana Fialu hodnotit a komentovat nechci a nebudu.

 

ausuk ( 27. května 2019 14:45 )

Odpadlí komunisté a socani posloužila ANO, souhrnem všichni levičáci. Vláda k pohledání. Do roka padne.
ČSSD a KSČM MOHUTNĚ ŘVALI SE STÍHANÝM BABIŠEM NIKDY,- TO pamatujeme všichni! Za jejich hrabivost jsou dnes na držce.

Muj_nazor ( 27. května 2019 11:25 )

Kopiruji a 100% SOUHLAS!
I přesto že ho zloději kmot­ři,kři­váci,­udava­či, špinili,pomlouvali i v den voleb hov.o platné Bartoš zavařil harmoniku kvičel­,špi­nil,sl­iboval a výsledek tři práskači,vítači migrantu, Babiš jako vždy vyhrál!!je nejlepší je náš. a to jsme nebyli v plné síle u voleb do evro­borde­lu,poč­kejte si vy sebran­ko,saj­rajt,ž­umpo,­kavár­no,hov­na náměstí na parlamentní volby,už nikdy nepustíme k žrani­cím,tu­nelo­vání,­ojebá­vání občanu ODS TOP KDU STAN práskače huliče pirátu!!

oldedek ( 27. května 2019 10:22 )

"Klaus pro Blesk: „Kvůli volbám mě u oběda napadl syn.“..."

A fakt ti dal ty rozumprde pořádně do tvý křivý držky - že by v tvé rodině byl někdo normální ?!?

tomshark ( 27. května 2019 08:32 )

Blaska z SPD doporučoval Aeronet. Klaus se chová jako přítel Putina a nepřítel Evropy, jejíž jsme součástí

PPP150WW ( 27. května 2019 08:31 )

Protože možná jeden z 10 to myslí čestně...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa