10. srpen 2020
Svátek slaví Vavřinec, zítra Zuzana

Rychlovky bez pečení: Oříškové hříbečky, burizonové kuličky a arašídové trubičky

/
 • 23. prosince 2019 ● 17:40

  Vánoce se kvapem blíží, a pokud víte, že teď už opravdu nestíháte, nepropadejte panice. Tři rychlé recepty na cukroví na poslední chvíli zachrání pohodu u svátečního stolu. A do přípravy zapojte i děti, práce jim půjde od ruky!

 • 1.

  Arašídové trubičky

  Suroviny: 2 balíčky arašídů v cukru ● 1 balíček dětských piškotů ● 1 bílek ● šlehačka na náplň ● čokoládová poleva.

   

  Postup: ● Arašídy umeleme a smícháme s rozemletými piškoty. Do směsi přidáme bílek a vytvoříme těsto. Necháme chvíli odpočinout, a pak vyválíme mezi dvěma mikrotenovými sáčky na plát silný cca 2 mm. Rozkrájíme jej na čtverečky a namotáme na malé kovové trubičky. ● Necháme 2 – 3 dny schnout, pak naplníme šlehačkou a konce namočíme do čokoládové polevy.

 • 2.

  Ořechové hříbečky

  Suroviny: 200 g mletých vlašských ořechů nebo mandlí ● 100 g práškového cukru ● 10 g kakaa nebo nastrouhané čokolády ● 1 až 2 vaječné bílky● cukr a kakao na obalení ● trochu bílků na lepení kloboučků.

   

  Postup: Ořechy, cukr a bílek smícháme do kompaktní hmoty. Pokud je třeba, přidáme druhý bílek. ● Menší polovinu si oddělíme a smícháme s kakaem, nebo čokoládou. Z druhé, větší poloviny vytvarujeme nohy hříbků, které obalíme v cukru. ● Z tmavé hmoty vytvarujeme kloboučky, každý posypeme kakaem, nebo je můžeme namočit do rozehřáté čokolády. ● Horní plošku každé nohy natřeme bílkem a přilepíme sem klobouček. Necháme zaschnout.

 • 3.

  Burizonové kuličky

  Suroviny: ● 300 g cukru krystal● 1 slazené kondenzované mléko ● 129 g másla ● 2 balení burizonů.

   

  Postup: ● V hrnci rozpustíme cukr a necháme ho zkaramelizovat, pak opatrně přilijeme celé kondenzované mléko a na mírném ohni mícháme, dokud nevznikne hladká hmota. Pak odstavíme ze sporáku, přidáme máslo a mícháme, dokud se zcela nerozpustí. Nakonec vsypeme burizony a vše dobře promícháme. ● Necháme směs vychladnout na snesitelnou teplotu, a pak z ní mokrýma rukama tvarujeme kuličky a klademe do papírových košíčků. Poté necháme ztuhnout na chladném místě.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

florlesto: 𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

(23. 12. 2019 19:23)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy