V pořadí už několikátá pobočka obchodu z elektronikou známé značky se otvírala v neděli v 11 hodin v obchodním centru Central Jablonec. Video Tomáše Kutílka, který pracuje v jedné z dalších prodejen, působí jako záběry ze slevových šílenství ve Spojených státech.

"Od osmi večer, kdy se Central zavřel, stáli venku lidé a čekali ve frontě, během noci a rána pak přicházeli další," popsal Blesk.cz Tomáš s tím, že všech pět vchodů do centra bylo doslova obsypáno lidmi.

Video
délka: 00:45.65

Slevové šílenství v nákupní centru v Jablonci nad Nisou Tomáš Kutílek

Když se pak v osm ráno otevřely dveře, nastalo peklo - lidé centrum zaplavili neuvěřitelnou rychlostí, po eskalátorech vybíhali k obchodu s elektronikou i v protisměru. "V 8:02 už bylo před obchodem tak 300-500 lidí ve frontě a čekali na otvíračku v jedenáct," doplnil Tomáš.

Pro první desítky zájemců byl připravené telefony, bezdrátová sluchátka, chytré náramky a další výrobky za zlomkové ceny. Například nově uvedený telefon s původní cenou 6 399 mohli lidé koupit za necelou tisícovku. Ale pouze prvních deset.

Ačkoliv šílenství na videu vypadá opravdu děsivě, podle Tomáše ochranka obchodu vše dobře zorganizovala, lidé se nijak nestrkali ani nepředbíhali. "Jen trošku vyvrátili skleněné vchodové dveře do centra," dodal.