O příběhu bezdomovce Thea, kterého si na sociální síti všimla Češka Jana (42) a výrazně mu pomohla změnit jeho život, jsme vás informovali už v polovině září. A bylo to vyprávění jako stvořené pro film.

Jana z Prahy na dálku přes sociální sítě zjistila, že Theo, který tam prosil o pomoc, žije na ulici a jeho velkým snem je učit ve škole, kvůli financím si však  nemůže dovolit dokončit střední školu. Nakonec, po dlouhém dopisování, Češka zjistila, že Theovi chybí pouze certifikát, který ale stál přibližně 5 tisíc korun. Peníze mu tedy poslala a on pak díky tomu mohl začít učit na tamní škole. Už v průběhu komunikace ale mladík vyjádřil přání studovat v Evropě, a to se nyní stalo skutečností právě díky Janě, její rodině a dárcům na stránce GoFundMe.

O posunu v Theově životě informovala na facebooku právě paní Jana a to skrze stránku HateFree Culture. Napsala, že Ghaňan podal přihlášku na Českou zemědělskou univerzitu a skutečně ho přijali. Doposud měl však problém se získáním víza a to i proto, že byl bezdomovcem bez jakéhokoli majetku. „On ale vízum po dlouhém čekání získal,“ popsala stránce Jana. „A to, co se jevilo jako sen, se stalo skutečností,“ dodala.

Theo je už v současnosti v Praze a bydlí s Janou a její rodinou. Během pondělí se dokonce byl už zapsat ke studiu. „Čeká ho dlouhá cesta, ale já věřím, že to společně zvládneme. Po tom, co žil skoro polovinu svého života bez domova, je ze všeho vyjukaný, všemu se diví. Je ale odhodlaný se zapojit a s nadšením zkouší vše nové,“ řekla paní Jana pro HateFree Culture. A co na nový začátek říká samotný Theo? „Jsem odzbrojen tím, jak tu všichni pro mě jsou, jak jsou mi odhodlaní pomoci,“ podělil se Ghaňan.

Fotogalerie
4 fotografie