Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Oblačno, bouřka 20°C

Tři králové jsou za dveřmi, stromek musí z domu! 4 elegantní způsoby, jak se ho zbavit

/
 • 5. ledna 2019 ● 06:00

  Vánoce jsou definitivně za námi a zbyly po nich jen seschlé stromečky a kupky pichlavého jehličí. Tyhle čtyři způsoby vám pomohou dostat bývalého krasavce bez velkých problémů až ke kontejneru. A  když celou akci pojmete jako bojovku, možná se i zasmějete!

 • 1.

  Oštěpař

  Výhoda: rychlé jako blesk

   

  Nevýhody: můžete někoho zranit, nevhodné pro větší stromy

   

  Stromek můžete z balkonu nebo okna jednoduše vyhodit. Nenaděláte si sice doma nepořádek, ale stromek může zničit něčí majetek, nebo někoho poranit. Miřte jen do prázdného dvora a pozor na poryvy větru.

   

  Autor: Eva Fornálová

 • 2.

  Mumie

  Výhoda: je to docela rychlé

   

  Nevýhody: vyžaduje pomocníka, zničíte prostěradlo

   

  Na tohle musíte být dva. Položte na zem pod odstrojený stromeček staré prostěradlo. Chytněte ho v rozích, každý na jedné straně a stromek i s jehličím v něm vyneste do kontejneru. Počítejte s tím, že se prostěradlo určitě umaže od smůly a může se i protrhnout.

   

  Autor: Profimedia.cz

 • 3.

  Drvoštěp

  Výhoda: můžete provést i v malém a členitém interiéru

   

  Nevýhoda: nejpracnější metoda

   

  Na linu nebo dlažbě stromek rozřežte a rozstříhejte zahradnickými nůžkami na co nejmenší kousky. Ty pak můžete vynést v papírových krabicích nebo igelitkách.

   

  Autor: archiv

 • 4.

  Uklízečka

  Výhoda: Nevyžaduje žádné nástroje

   

  Nevýhoda: Vhodné jen pro ty, které baví uklízet

   

  Stromek jednoduše sejmete ze stojanu a vynesete z domu. Počítejte ale s tím, že jehličky ze seschlého stromku vám vyznačí cestu z obýváku až ke kontejneru. Úklid si můžete usnadnit tím, že pár hodin před akcí stromek přestříkáte lakem ve spreji.

   

   

  Autor: Eva Fornálová

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

marika1: jednoduše - jeden člověk opatrně stromek vezme nahoře za špičku a nadzvedne , druhý člověk pod něj rozprostře folii na malování , pak se stromek odstrojí , a poté se položí na tu folii a zabalí do ní , pro lepší manipulaci se folie ještě oblepí izolepou. takto zabalený stromek se odnese z bytu , aniž by z něj někde něco padalo . A u popelnice se folie odstraní a vyhodí do odpadu na plasty. Vyzkoušeno loni .

(30. 12. 2020 20:19)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy