3. červenec 2020
Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

Tři králové jsou za dveřmi, stromek musí z domu! 4 elegantní způsoby, jak se ho zbavit

/
 • 5. ledna 2019 ● 06:00

  Vánoce jsou definitivně za námi a zbyly po nich jen seschlé stromečky a kupky pichlavého jehličí. Tyhle čtyři způsoby vám pomohou dostat bývalého krasavce bez velkých problémů až ke kontejneru. A  když celou akci pojmete jako bojovku, možná se i zasmějete!

 • 1.

  Oštěpař

  Výhoda: rychlé jako blesk

   

  Nevýhody: můžete někoho zranit, nevhodné pro větší stromy

   

  Stromek můžete z balkonu nebo okna jednoduše vyhodit. Nenaděláte si sice doma nepořádek, ale stromek může zničit něčí majetek, nebo někoho poranit. Miřte jen do prázdného dvora a pozor na poryvy větru.

   

 • 2.

  Mumie

  Výhoda: je to docela rychlé

   

  Nevýhody: vyžaduje pomocníka, zničíte prostěradlo

   

  Na tohle musíte být dva. Položte na zem pod odstrojený stromeček staré prostěradlo. Chytněte ho v rozích, každý na jedné straně a stromek i s jehličím v něm vyneste do kontejneru. Počítejte s tím, že se prostěradlo určitě umaže od smůly a může se i protrhnout.

   

 • 3.

  Drvoštěp

  Výhoda: můžete provést i v malém a členitém interiéru

   

  Nevýhoda: nejpracnější metoda

   

  Na linu nebo dlažbě stromek rozřežte a rozstříhejte zahradnickými nůžkami na co nejmenší kousky. Ty pak můžete vynést v papírových krabicích nebo igelitkách.

   

 • 4.

  Uklízečka

  Výhoda: Nevyžaduje žádné nástroje

   

  Nevýhoda: Vhodné jen pro ty, které baví uklízet

   

  Stromek jednoduše sejmete ze stojanu a vynesete z domu. Počítejte ale s tím, že jehličky ze seschlého stromku vám vyznačí cestu z obýváku až ke kontejneru. Úklid si můžete usnadnit tím, že pár hodin před akcí stromek přestříkáte lakem ve spreji.

   

   

   

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy