25. květen 2020
Svátek slaví Viola, zítra Filip

Nejlepší knížky pod stromeček! O Kristiánovi, od Šípa i mistrů detektivek

/
 • 10. prosince 2018 ● 09:49

  Lámete si hlavu, jakým dárkem potěšit své blízké? Pokud vám docházejí nápady, vsaďte na pěknou knížku! Uděláte s ní radost milovníkům kriminálek, vyznavačům hororů, pamětníkům i romantikům.

 • 1.

  Dlouhý krok do tmy

  Historická detektivka


  Tomáš Bandžuch

  Krimi na motivy skutečných událostí. Na podzim roku 1918 objevila textilní dělnice tělo zavražděné dívky. Závodčí Jindřich Kališ musí vyřešit svůj poslední případ v uniformě c. k. četníka a zároveň první z těch, kdy se bude muset zodpovídat novým československým úřadům.

  Cena: 349 Kč

   

 • 2.

  Návod k použití lásky

  Román pro ženy


  Renáta Názlerová

  Terapeutka Tamara Koch, řeší ve své ordinaci problémy lidí, kteří zanedbali pravidelnou údržbu své lásky. Jenže je lehčí radit druhým než sobě. Odbornice na vztahy totiž řeší i svůj osobní problém se dvěma osudovými muži.

  Cena: 299 Kč

   

 • 3.

  Vždycky je to manžel

  Příběh s detektivní zápletkou


  Michele Campbell

  Strhující román sleduje historii jednoho neobvyklého přátelství, ve kterém se snoubí láska s nenávistí. Mohou intenzivní city vést až k vraždě? A budou všichni jako obvykle předpokládat, že za zločinem stojí manžel?

  Cena: 349 Kč

   

 • 4.

  Kavárna v Kodani

  Román pro ženy


  Julie Caplinová

  Kate žije vysněný život, ale jen do chvíle, kdy jí její přítel ukradne nápad a povýší ho místo ní. Aby to napravila, pokusí se Kate získat nového klienta. Kvůli tomu ale musí jet do Kodaně, navíc s otravnými novináři. Cesta změní život nejen Kate.

  Cena: 339 Kč

   

 • 5.

  Chladnokrevně

  Mrazivá detektivka


  Robert Bryndza

  Brutální vraždu muže, jehož tělo bylo nalezeno rozřezané v kufru, vyšetřuje šéfinspektorka Erika Fosterová. O dva týdny dříve bylo ale nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to náhoda, nebo dílo sériového vraha?

  Cena: 399 Kč

   

 • 6.

  Dům fúrií

  Horor


  Madeleine Rouxová


  Plachá Louisa Dittonová utekla ze školy, kde byly kruté tresty na denním pořádku a našla si místo pokojské v penzionu. Jenže brzy zjistí, že zaměstnanci penzionu hostům nabízí svou vlastní temnou verzi spravedlnosti.

  Cena: 398 Kč

   

 • 7.

  Sí, vole

  Originální cestopis


  Mozaika cestovních deníků tří Vandráků (Jan Révai, Pavel Liška, Hynek Bernard), kteří jezdí na motorkách po Střední Americe, točí o tom dokument a plní si sen. Potkávají lidi, přírodu, místní kulturu a taky sami sebe.

  Cena: 399 Kč

   

 • 8.

  Dokonalá kořist

   Detektivka ze současnosti


  Helen Fieldsová

  Uprostřed edinburghského hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena uškrcená učitelka. Policie nemá stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti...

  Cena: 369 Kč

   

 • 9.

  Díky za fíky

  Humoristický román


  Halina Pawlowská

  Volné pokračování úspěšné knihy Díky za každé nové ráno. Příběh o tom, že vždycky je lepší milovat, než nechat se milovat. A taky o tom, že se láska nedá naplánovat, že někdo není romantik, ani když vidí nejkrásnější místa na světě .

  Cena: 299 Kč

   

 • 10.

  Karneval paměťových buněk

  Karel Šíp


  Oblíbený moderátor Karel Šíp s nadhledem představuje témata, která ho zajímají. Jaké geny zdědil po svém tatínkovi? Jakou hodnotu má autogram nebo proč mu řidiči ukazují zdvižený prostředníček?

  Cena: 249 Kč

   

 • 11.

  Tisíc tváří Kristiána: Po stopách Oldřicha Nového

   Vzpomínky na hereckou legendu


  Blanka Kovaříková

  Jaký skutečně byl okouzlující milovník a gentleman? O co všechno musel bojovat a jaká tajemství skrýval? Autorka se pokouší s pomocí pamětníků a příbuzných přiblížit jednoho z největších českých herců 20. století.

  Cena: 299 Kč

   

 • 12.

  Podivuhodný svět Zdeňka Buriana: Ilustrační tvorba k dílu Julese Verna


  Monografie geniálního českého malíře přináší poprvé pohromadě veškeré dostupné ilustrace, jimiž Zdeněk Burian doprovázel česká a slovenská vydání románů Julese Verna.

  Cena: 1599 Kč

   

 • 13.

  Pražské jaro

  Dobový román

  Simon Mawer


  V létě roku 1968 zavede prázdninové dobrodružství dva studenty z Oxfordu do socialistického Československa. Ocitají se ve víru dění, jehož úhelnými kameny jsou nejen politické události, ale také láska a zrada.

  Cena: 399 Kč

   

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy