Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Užijte si vánoční hvězdu jinak! Jako originální adventní kalendář

/
 • 29. listopadu 2018 ● 14:33

  Poinsettie neboli vánoční hvězda je už neodmyslitelným symbolem i našich Vánoc, i když pochází až z dalekého Mexika. Každoročně s příchodem nejhezčích svátků v roce zaplaví květinářství a z nich se stěhuje do domácností, kde dělá radost v květináči nebo jako součást úchvatných dekorací. Vyrobit si obdivuhodné aranžmá z poinsettie nemusí být složité. Ukážeme vám, jak snadno vytvoříte originální adventní kalendář, který vám budou všichni závidět.

 • 1.

  Musíte si připravit

  Potřebujete: * velkou poinsettii * slaměný kruh * ozdobný květináč * silné vlněné nebo plstěné provázky * saténovou stuhu * stuhu z organtýnu * přízi * 24 kartonových trubiček dlouhých 8-10 centimetrů * balicí papír * tlustší barevný papír * popisovač * lemovací nůžky * děrovač * mikrotenový sáček na květináč s poinsettií * dekorační materiály (např. slaměné hvězdičky, šišky, sušené bobule nebo listy) * sladkosti a drobné adventní dárky.

 • 2.

  Stylový věnec

  Omotejte slaměný kruh širokou saténovou stuhou. Dále na kruh namotejte druhou vrstvu užší organtýnové stuhy a vlněný nebo plstěný provázek, abyste dosáhli žebrovaného, strukturovaného vzhledu. Věnec položte na okraj ozdobného květináče.

   

 • 3.

  Dárkové ruličky

  Pevné kartonové trubičky (mohou být od toaletního papíru nebo trubičky z rolí např. od potravinové fólie, které nejlépe nařežete pilkou s jemnými zuby) naplňte sladkostmi a dárečky. Každou trubičku zabalte do balicího papíru o něco delšího než trubička a přečnívající okraje stáhněte provázkem jako bonbon. Na jednom konci nechte dlouhý provázek k zavěšení na kalendář.

 • 4.

  Čísla a ozdoby

  Lemovacími nůžkami vystřihněte z barevného papíru 24 kroužků, udělejte do nich otvor děrovačem a popisovačem napište na každý z nich číslici od 1 do 24. Očíslované kroužky navlékněte na dlouhý provázek na dárečku a dárečky přivažte k věnci. Aby byl kalendář ještě ozdobnější, navlékněte nebo přivažte na přízi šišky, eukalyptové listy, červené plody cesmíny, hvězdičky a jiné ozdoby a upevněte je na věnec.

 • 5.

  Hvězda na závěr

  Na závěr do květináče s věncem uložte velkou vánoční hvězdu v květináči zabaleném do mikrotenového sáčku, aby nepropouštěl vodu. Je-li to třeba, vložte do ozdobného květináče nejprve zmačkaný papír, aby rostlina byla v potřebné výšce.

   

   

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy