Postup zdobení stromku

1.     Nejprve stromek pořádně upevněte do stojanu. Podle potřeby kmen zmenšete. Nejlepší je nechat si kmen do rozměru stojanu zfrézovat už při nákupu.

2.     Potom umístěte na špičku stromku ozdobnou hvězdu nebo špičku, potom už byste se nahoru těžko dostávali.

3.      Pokud používáte na osvětlení řetěz, tak jej nejprve zkontrolujte a až poté jej umístěte na strom. To stejné se týká svíček, u kterých buďte velmi opatrní, ať se nedotýkají větviček.

4.      Poté můžete na stromek připevnit pomocí háčků čokoládové figurky, dáváte-li je tam.

5.     Dále na něj můžete dát ozdoby, které jsou pevné a nerozbitné.

6.     Pak začněte věšet křehké ozdoby, ty největší dejte dolů a menší (zvonky, ptáčky na skřipcích) nahoru.

7.     Nato můžete na stromeček dát řetězy a třásně, pokud je i těmito ozdůbkami zdobíte. Nezapomeňte na to, že by zdobení mělo být rovnoměrné.

Samozřejmě, že každý zdobí stromeček jiným způsobem, proto ozdoby, které na něj nedáváte, vynechte. Pořadí by ale mělo být přibližně stejné - nejprve se dávají takové ozdoby, které se musí upevnit, následně přidáte pevné nebo nerozbitné, nakonec se dávají křehké ozdoby a další jemné zdobení.

 

 

Skleněné ozdoby se vrací do módy

Ozdoby na vánoční stromek dnes mohou vyhrávat melodie, nebo blikat, ale nesmrtelná krása křehkého skla se znovu ujímá vlády. Možná schováváte doma v krabici jako poklad ozdoby poděděné  po předcích.  Zkuste založit svou vlastní tradici a každé vánoce kupte několik ozdob do vašeho „zlatého fondu“. Nebude to taková investice, jako byste chtěli nově „obléct“ celý stromek a nové ozdoby se mohou stát vaší rodinnou vánoční kronikou.

Soutěžte o hodnotné ceny - otevřete okénko adventního kalendáře se soutěží pro dnešní den. Zde najdete soutěžní otázku, dnešní výhru i podrobný návod, jak hrát! Hodně štěstí!  Blesk Vánoční jarmark