Jeden z prvních receptů na čokoládovou zmrzlinu vznikl před 326 lety v italské Neapoli. Důvodem, proč dřív vznikla čokoládová než vanilková, bylo, že zmrzliny se nejprve ochucovaly různými nápoji – čajem, kávou a také v té době velmi oblíbenou horkou čokoládou. Předchůdce zmrzliny ale vypadal jinak. Neobsahoval totiž ani kapku mléka.

Starověký předchůdce

Mraženou pochoutku znali už staří Řekové či Římané. Dopřávali si misku se sněhem, který přelévali hroznovou šťávou či ochuceným šafránem. Také existovaly i variace s ovocnými šťávami či medem. První zmrzlinu, která nebyla z vody, ale z mléka, připravili pravděpodobně Mongolové. Vyráběli totiž mléčné nápoje, které díky chladnému horskému klimatu často zmrzly.

Z Číny do Itálie

Mléčná mražená pochoutka se z Mongolska dostala do Číny, kde do ní začali přidávat různé příchutě. Evropané si na ní mohli smlsnout až ve 13. století, a to díky cestovateli Marcu Polovi, který ji dovezl do Benátek.

Velkovýroba

Do Ameriky, kde začala průmyslová výroba zmrzliny, přivezli zmrzlinu evropští kolonisté v 18. století. V polovině 19. století rozjel produkci zmrzliny ve velkém Američan Jacob Fussell. Údajně prý proto, že měl nízký odbyt smetany.

Už zítra!

V našem testu jsme se tentokrát zaměřili na druhou nejoblíbenější příchuť – čokoládovou. Jsou prodávané mražené krémy ještě vůbec ze smetany? Kolik čokolády obsahují? A musíme platit za kvalitu? Čtěte už zítra v testu Blesku.

Video: Co má obsahovat kvalitní nanuk pro děti? 

Video
délka: 01:32
720p 360p

Co má obsahovat kvalitní nanuk pro děti?