Laboratoř Eurofins analyzovala vybrané mražené špenáty na celkem 729 pesticidů, z nichž šest se v různých množstvích objevilo u trojice testovaných výrobků.

Zatímco u většiny vzorků, kde se pesticidy objevily, byly hodnoty nízké, u jednoho špenátu hodnota pesticidu (Fluazifop-P) přesahovala daný limit 14x! A ani s přihlédnutím k 50% odchylce (která je vysoká kvůli velmi nízkým koncentracím) se do maximální hodnoty nevešel! Šlo o mražený špenát Nowaco.

Jedním pesticidem to ale u špenátu Nowaco nekončí. Laboratoř naměřila u tohoto výrobku ještě další dva. Kromě Fluazifopu obsahoval dále zbytky Promokarbu a Fluopikolidu. Jejich hodnoty ale byly naštěstí pod limitem. Zmíněný špenát nebyl jediným v testu, který obsahoval zbytky chemických látek na hubení škůdců. Rezidua odhalila laboratoř i u dvou dalších – AH Basic (pesticid Chizalofop) a K-Classic (pesticid Lambda-Cyhalothrin). Nicméně žádná ze zjištěných látek nepřekračovala stanovený limit.

Který se topí ve vodě?

Špenát je jednou ze zelenin, které jsou z většiny tvořeny vodou. Čerstvý obsahuje okolo 91,5 % (a tedy okolo 8,5 % sušiny). Pro představu, kdyby se dokonale vysušilo 100 gramů čerstvého špenátu, zbylo by jen 8,5 gramu zelené hmoty (sušiny). U mraženého špenátu je obvyklé, že obsahuje o trochu více vody – 92,1 % (tedy na sušinu zbývá zhruba 7,9 %). A každé procento vody navíc je už dost znát – rozmražený špenát se spíš podobá polévce. Námi testované špenáty měly v tomto ohledu velmi rozdílné hodnoty – některé se přibližovaly hodnotám čerstvého špenátu, jiné se »topily« ve vodě. Nejméně vody, a tedy i nejvíce sušiny (špenátu) měly Bonduelle a Nowaco (91,4 % vody a 8,6 % sušiny). Nejvodovější byl listový špenát od Agro Jesenice, který obsahoval 94,6 % vody, tedy pouhých 5,4 % sušiny.

Dusivý špenát

Špenát, stejně jako jiná zelenina, má tu vlastnost, že z půdy (z hnojiv) »nasává« a ukládá dusičnany. Ty se mohou přeměňovat na dusitany, které zvláště u malých dětí mohou vyvolat poruchu, při níž krevní barvivo hemoglobin není schopno přenášet kyslík, nebo na karcinogenní nitrosaminy. Ačkoli to zní děsivě, před 10 lety Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) porovnával přínosy zeleniny a rizika v nich obsažených dusičnanů a došel k závěru, že výhody konzumace převažují nad zmíněnými riziky. I tak se ale hladina dusičnanů v zelenině hlídá – čím méně jich je, tím lépe. K nejrizikovějším patří listová zelenina, a tedy i špenát. Jak pro čerstvý, tak i pro zmražený existuje maximální přípustné množství. Pro špenáty »u ledu« je tato mezní hodnota 2000 mg/kg.

Laboratoř změřila velmi rozdílné hodnoty u námi testovaných špenátů – od 353 mg/kg do 2460 mg/kg. Nejméně dusičnanů měl špenátový protlak AH Basic, nejvíce listový špenát Dione. Ačkoli jako jediný překročil mezní hodnotu, v rámci povolené odchylky se s odřenýma ušima do limitu vejde.

Co jsou pesticidy?

Jde o chemické látky, které se používají k tlumení a hubení škůdců a k ochraně rostlin určených ke konzumaci. Podle své účinnosti se dělí především na insekticidy (hubení hmyzu), herbicidy (hubení nežádoucích rostlin – např. plevelů) nebo fungicidy (hubení hub).

Proč se hlídají?

Zbytky (rezidua) pesticidů se mohou vyskytovat v potravinách a mohou být našemu zdraví škodlivé, pokud dlouhodobě překračují dané limity. Proto se hodnoty pesticidů hlídají a nesmějí překročit maximální limit reziduí (MLR), který je stanovený pro každou účinnou látku schválenou Evropskou unií. Jak jsou maximální limity reziduí pesticidů v potravinách prodávaných na českém trhu dodržovány, kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) a Státní veterinární správa (SVS). Zatímco v kompetenci SZPI jsou potraviny rostlinného původu, tedy i špenáty, SVS má pod kontrolou potraviny živočišného původu. Pokud kontroloři zjistí nálezy reziduí pesticidů nad limitem, ohlásí je do Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF). Následně dochází ke stažení takovýchto potravin z tržní sítě.

Svaly jako Pepek!

Když potřeboval Pepek námořník zesílit, dal si trochu špenátu a v tu chvíli měl svaly jak z oceli. Myslíte si, že to je možné jen v animovaném filmu? Nedávné výzkumy ukázaly, že to je pravda! Podle nich špenát obsahuje takzvané fytohormony, které působí na vývoj svalstva člověka.

Plný živin

Kromě toho je špenát bohatý na živiny. Obsahuje betakaroten, karotenové barvivo lutein, které působí jako antioxidant. Dále se doporučuje na vysoký krevní tlak, protože obsahuje hodně draslíku, také na chudokrevnost nebo zácpu, obsahuje i vlákninu. Také je cenným zdrojem kyseliny listové, která je důležitá při krvetvorbě a také v těhotenství, protože podporuje normální růst a vývoj plodu. Špenát obsahuje i hodně vitaminu K, který je potřebný pro správnou činnost jater, a také podporuje srážlivost krve. Ve 100 gramech obsahuje také polovinu denní dávky vitaminu C.

Všechny testy Blesku naleznete: ZDE!!!

VIDEO: Nejlepší jarní polévka? Špenátová!

Video
délka: 00:42
720p 480p 360p 240p

Nejlepší jarní polévka? Špenátová! Recepty.cz

Fotogalerie
9 fotografií