Jedni máslo zatracují kvůli vysokému množství cholesterolu, druzí považují margarín za škodlivou náhražku másla. Pravda je ale úplně jiná. „Pro zdravého člověka je dobré tyto tuky střídat,“ vysvětluje profesorka Jana Dostálová z Ústavu analýzy potravin a výživy na VŠCHT. Když totiž víte, v jakém vhodném denním poměru tuky konzumovat a jak je v kuchyni správně používat, nemusíte se ničeho obávat.

Proč máslo? Velkou předností másla je jeho nezaměnitelná chuť a vůně. Obsahuje také přirozené vitaminy rozpustné v tucích A a D a také karoteny. „Na druhou stranu obsahuje skoro dvě třetiny nasycených mastných kyselin, které podle odborných studií mají negativní vliv na srdečně-cévní systém,“ uvádí profesorka Dostálová. Máslo bylo dříve zatracováno kvůli vysokému množství cholesterolu, jenže v současné době odborníci nepovažují cholesterol u zdravých lidí za tak rizikový faktor srdečně-cévních onemocnění, jako právě nasycené mastné kyseliny.

A proč margarín? Margaríny si získaly špatnou pověst tím, že vznikly jako náhražka másla. Později se ukázalo, že ztužováním tuků vodíkem vznikají takzvané trans-mastné kyseliny, které jsou pro náš organismus škodlivé. Výrobci margarínů už ale používají jinou metodu, při které tyto škodlivé kyseliny téměř nevznikají. Margarín sice ne každému chutná, nicméně tenhle roztíratelný rostlinný tuk má i řadu předností. „Výhodou je vyšší obsah nenasycených mastných kyselin, které by měly v tucích našeho jídelníčku převažovat,“ vysvětluje nutriční terapeutka Věra Boháčová z Fóra zdravé výživy.

Máslo i margarín mají své pro a proti, ale pokud jste zdraví, můžete si oba tuky dopřávat na střídačku. Margaríny uplatňujte ve studené kuchyni na pečivo, jako ingredienci do pomazánek nebo k omaštění hotových pokrmů. Máslo je možné použít stejnými způsoby, je dobré i na pečení, stejně jako některé margaríny. Na másle je ale lepší nesmažit! „Máslo obsahuje vodnou složku, v níž jsou zbytky mléčných bílkovin. Ty se při vysokých teplotách narušují a některé mohou být i karcinogenní,“ uvádí profesorka Dostálová.

Fotogalerie
6 fotografií