Focení a natáčení provází Anežku již pěknou řádku let. Vše začalo jejím studiem na střední a vyšší odborné škole, kde navštěvovala obor fotografie. V roce 2010 se rozhodla, že to zkusí pořádně a bude fotit svatby. První svatební obřady fotila zadarmo a dnes vnímá kvalitu snímků jako strašnou: „Po čase bylo další focení za pět set korun a postupně jsem se zlepšovala. Střední školu jsem vyšla jako profík a začala pracovat na volné noze,“ prozrazuje s úsměvem Anežka.

Může za to on

O vysoké škole neuvažovala, protože věděla, co chce dělat, a to, co potřebovala, se naučila. Vrhla se tedy na focení spolu se svým dlouholetým přítelem Marcusem (rapper AMCO). Právě on to byl, kdo způsobil, že z Anežky se stala youtuberka. V roce 2015 natočila první video, v němž v angličtině jmenuje pět věcí o sobě. Nechávala ho v počítači a styděla se ho zveřejnit: „Můj přítel to umístil na internet za mě a teď jsem mu za to hrozně vděčná,“ přiznává živelná Anežka.

Za první video se prý trochu stydí, protože její angličtina není perfektní, ale přesto obsahuje to, co na ní diváci milují. Obsahuje momenty, kdy sama sebe vtipně shazuje, odhaluje svůj osobní život a v dalším dílu bere do ruky kosmetiku a z obyčejné dívky se proměňuje v kásnou dámu jako z nejvyšších společenských kruhů. A proč se pojmenovala jako NotSoFunnyAny?

Smolařka v akci

Chtěla jsem vybrat něco, co mě vystihuje, a zároveň se mi líbilo, že se to rýmuje,“ říká youtuberka. V běžném životě se pak krášlení tolik nevěnuje: „Jsou dny, kdy se vůbec nemaluji. Když si ale dávám kompletní make-up a hraju si s tím, tak hodinu,“ říká Anežka. Sama vybírá kosmetiku, která nebyla testovaná na zvířatech a je veganská, což ještě před dvěma lety bylo v Česku velmi těžké najít a člověk za ni musel pořádně zaplatit.

Mým cílem bylo vytvořit vlastní značku, která bude dostupná a bude netestovaná na zvířatech a veganská. Myslím, že to souvisí s tím, že jsem vegetarián,“ prozrazuje o své rok staré kosmetické značce Any Cosmetics. Počátky její vlastní značky, ale nebyly snadné. Dlouho propagovala web, na němž měla prodávat tekutý rozjasňovač, jenže v den spuštění se rozbil košík a 27 tisíc návštěvníků si nic nekoupilo: „Vždyť jsem vám říkala, že jsem smolařka,“ směje se nahlas Anežka Chudlíková.

Kraus jako mrtvola

Zábavný moment zažila také v show Jana Krause, který si ji pozval jako hosta. Dostala za úkol ho namalovat a výsledek byl k popukání: „Věděla jsem, že to nemůžu brát vážně, a proto jsem se naladila na jeho vlnu. Byl velmi tmavý, tak jsem mu dala světlý make-up, fialovou rtěnku a třpytky na plešku a bylo to,“ vzpomíná na své vystoupení v televizi, kde z Jana Krause prý udělala mrtvolu.

V dalších měsících má Anežka velké a tajemné plány. Chystá se představit nové kosmetické produkty a hlavně by se ráda přestěhovala do svého vysněného města, do New Yorku. Líbí se jí, jak jsou tam lidé přátelští a „vždycky jsem chtěla žít a zkusit prorazit v cizině. Kdy jindy to můžu zkusit, než teď?“ vysvětlila NotSoFunnyAny. V Americe chce dál pokračovat s YouTubem a jejím snem je vyfotit si ve „velkém jablku“ svatbu.

Fotogalerie
13 fotografií