O tom, že Hlubuček nechal v den policejní razie svou vilu v pražských Lysolajích přepsat na svého partnera Karvánka, informoval server iRozhlas.cz, katastrální úřad dokument o převodu zaevidoval ještě před začátkem úředních hodin v 7:31. Převod však stále není dokončen, lhůta, do níž lze přepis napadnout, běží do 7. července.

Seznam Zprávy nyní uvedly, že Hlubuček už v únoru daroval Karvánkovi další nemovitosti – krátce poté, co server Neovlivní.cz zveřejnil článek o tom, že tehdy ještě náměstka prověřuje policie. Má jít o 50metrový byt v Masné ulici v centru Prahy a nebytový prostor v jednom z domů v Holešovicích, jedna ze smluv je sepsána s datem 19. února, další 22. února.

Karvánek ani Hlubučkův advokát Lukáš Trojan serveru na otázky, zda darování nemovitostí souvisí s vyšetřováním korupční kauzy, neodpověděli. Zda se o převody zajímají policisté, není jasné. „Já se nemůžu nijak k obviněným vyjadřovat,“ uvedl státní zástupce Adam Borgula.

V kauze korupce v dopravním podniku chtěla Národní centrála proti organizovanému zločinu podle médií minulý týden obvinit 13 lidí, zastihla jich ale jen deset. Jedním z nich je dnes již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN), který stejně jako Redl skončil ve vazbě. Další z obviněných, Petr Adam, zemřel, s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu. Kauza vedla k rezignaci ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který byl s Redlem v kontaktu. Europoslanec Stanislav Polčák pozastavil kvůli známosti s Redlem členství v hnutí STAN.

Video
délka: 00:18.47
Video se připravuje ...

Petr Hlubuček míří k soudu, který rozhoduje o jeho vazbě Aktu.cz

Fotogalerie
72 fotografií