Šlo o třetí výběrové řízení, které současné vedení města na obsazení pozice vypsalo, předchozí dvě skončila neúspěšně. Jmenování už podle tiskové zprávy potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), což je u této funkce nutné. O obsazení pozice rozhodla komise složená ze čtyř úředníků magistrátu, dvou zástupců každé z koaličních stran a dvou zástupců opozice.

„Věřím, že nový ředitel bude městu skvělým manažerem a nastaví efektivní pracovní postupy ve vztahu k městským částem i agendám magistrátu. Nelehké rozhodování ho bude čekat v oblasti správy rozpočtu města kvůli nesystémovým krokům vlády. Přeji mu hodně štěstí,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Kubelka uvedl, že na magistrátu je třeba zajistit maximální transparentnost a otevřenost a nastavit způsob zpětné vazby od občanů a firem. Kubelka na magistrátu pracuje od roku 2014, před tím působil například jako strojní inženýr ve výzkumu a vývoji na ČVUT nebo v Ústavu jaderného výzkumu Řež.

Bývalou ředitelku magistrátu Děvěrovou odvolala Krnáčová v souvislosti se zásahem policie kvůli dotacím pro sport. Děvěrová podle exprimátorky situaci neřešila dostatečně aktivně. V případu totiž figurovala i šéfka odboru sportu Soňa Fáberová. Javornická, která nyní úřad dočasně vede, je dlouholetou zástupkyní ředitele, má na starosti sestavování městského rozpočtu.

Fotogalerie
3 fotografie