TSK nechce z preventivních důvodů sdělit přesné lokality, kde takové radary jsou. Jedná se o frekventované úseky, kterými denně projedou desetitisíce aut. Na konci září má být bez certifikace celkem 11 radarů.

„Radary jsou plně funkční, stále měří rychlost vozidel na všech úsecích a jsou v provozu. Z právních důvodů napadnutelnosti výsledků měření a rizika hrozících soudních sporů s dalšími náklady nejsou řidiči překračující rychlost v daných úsecích správním orgánem obesíláni,“ sdělila ČTK mluvčí TSK Barbora Lišková. Platnou certifikaci podle ní TSK zajišťuje v těchto dnech.

Zajišťují bezpečnost

Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) míní, že certifikace budou v pořádku do několika týdnů. „Ale já bych řekl, že 80 procent úkolů toho radaru je zajišťovat bezpečnost pro provoz, a ne vybírat pokuty,“ řekl televizi Nova. Trestat nikoho nechce, podle něj nikdo neudělal žádnou chybu.

Opoziční zastupitelé ale současný stav kritizují. „Ono to demonstruje celkový stav na magistrátu, který se dá popsat jedním slovem, a to je chaos,“ řekl Nově zastupitel Radomír Nepil (ANO).

Fotogalerie
3 fotografie