Radnice Prahy 12 se k záměru přebudovat stávající zástavbu se supermarketem ve Vosátkově ulici na budovu se dvěma výškovými částmi o 14 a 18 patrech staví dlouhodobě zamítavě. Negativní argumentaci letos na jaře úřad podporoval tím, že zamýšlená stavba nesplňuje podmínky „stabilizovaného území“, do kterého předmětná lokalita spadá. Developerská společnost Trigema však reagovala nezávislou územní studií od ateliéru Qarta Architektura, podle které dotvoření takového území jednou vyšší stavbou je možné.

Do rozhodování nově vstoupilo ministerstvo pro místní rozvoj, které celý záměr vyhodnotilo a dalo za pravdu radnici Prahy 12. Místní úřad se prý v současnosti nebrání umírněnějšímu záměru na rekonstrukci objektu, který Trigema vlastní.

„Dovedeme si představit rekonstrukci, která bude mít dohromady třeba 3 patra. Proti rekonstrukci nejsme, ale není možné místo dvou pater postavit osmnáct. Rozumím tomu, že pokud má někdo rekonstruovat takové zařízení, musí přistavit nějaká patra s byty nebo dalšími službami, aby se rekonstrukce zaplatila,“ uvedla pro Blesk.cz místostarostka Prahy 12 Eva Tylová.

Developer neřekl, co hodlá dělat

K nově vzniklé situaci nyní musí zaujmout stanovisko samotná developerská firma. Zatím ale nehodlá veřejnosti sdělit, jestli bude dál prosazovat projekt ve stávající podobě, zda ho upraví, nebo od záměru upustí úplně. „Aktuální situaci okolo našeho projektu na Kamýku, který se ve skutečnosti vedle jiných nepřesností ani nejmenuje Dvě věže, v tuto chvíli vyhodnocujeme,“ uvedl na dotaz Blesku bez dalšího upřesnění Radek Polák, mluvčí společnosti Trigema.

Indicie k dalším krokům v tuto chvíli nemá ani radnice Prahy 12, a tak nad budoucím vzhledem zdejšího veřejného prostoru visí velký otazník. „Předpokládám, že pokud by developer chtěl změnit stávající projekt, kontaktoval by nás,“ dodala Eva Tylová.

Fotogalerie
5 fotografií