Nehoda, kterou se magistrát zabýval, se stala 26. srpna na křižovatce Korunní a Budečské ulice. Podle policie byl Kadlec zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné látky, dechovou zkoušku a lékařskou prohlídku však odmítl. Policistům nepředložil ani řidičský průkaz.

Kadlec také v polovině dubna naboural v Šumavské a přilehlých ulicích na Vinohradech 29 aut. Když ho tehdy dostihli policisté, odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl ani předložit řidičský průkaz.

Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve, kde mu bylo podle policie zjištěno 1,31 promile alkoholu. Škoda na havarovaných autech byla vyčíslena na více než dva miliony korun. Kvůli tomuto incidentu nechal Kadlece ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) propustit ze služby, případem se nyní zabývá GIBS.

Pokutu i délku zákazu řízení magistrát tají

Magistrát Kadlece potrestal za to, že se odmítl podrobit vyšetření, zda při řízení nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Mluvčí magistrátu Vít Hofman délku zákazu řízení ani výši pokuty nespecifikoval. Podle zákona o silničním provozu ale mohl magistrát muži zakázat řízení na jeden až dva roky, pokutu mohl uložit v rozmezí 25 až 50 tisíc korun.

O trestu rozhodl magistrát už v polovině října, právní moci nabylo rozhodnutí ve středu.

Už ke konci loňského roku byl Kadlec kvůli jiné nehodě postaven mimo službu a odvolán z funkce na Policejní akademii. V březnu 2015 podle obžaloby neubrzdil svůj džíp a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Po nehodě navíc nacouval do auta asistenční služby, která na místo přijela.

Za zavinění nehody pod vlivem alkoholu mu soud letos v červnu nepravomocně udělil podmíněný osmiměsíční trest a zakázal mu také na dva roky řídit. Kadlec tvrdí, že před jízdou nepil a proti rozsudku se odvolal. Nehodu proto ještě projedná Vrchní soud v Praze.

Fotogalerie
8 fotografií