Uběhlo sotva pár dní od incidentu, kdy šestačtyřicetiletý expolicista Kadlec opět naboural v Praze dva automobily. Podle informací policie nepředložil platné řidičské oprávnění, odmítal s policejní hlídkou spolupracovat a odmítl i provedení orientační dechové zkoušky.

„Policisté tak jednání řidiče řádně zadokumentovali a provedli další nezbytné úkony. Bližším šetřením na místě zjistili, že došlo k poškození dvou zaparkovaných vozidel, kdy způsobenou škodu odhadli na cca 50 tisíc korun. Okolnosti havárie jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování dopravních policistů,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová v pátek 26. srpna.  

V úterý 30. srpna zhruba ve 13 hodin se dostal Kadlec opět pod drobnohled policie, když někdo ohlásil podezřelé chování řidiče vozidla BMW jedoucího vinohradskými ulicemi.

Negativní na drogy i na alkohol

„Policisté řidiče zastavili v Jugoslávské ulici a vyzvali ho, aby se podrobil orientační dechové zkoušce a následně testu na přítomnost omamné psychotropní látky, čemuž muž vyhověl. Obě kontroly byly negativní a řidič se evidentně nedopustil žádného přestupku, tudíž policisté neměli zákonný důvod k jakémukoli dalšímu omezení osoby,“ prozradila Zoulová. 

Krátce po dopravní kontrole Kadlece vyzpovídala agentura Aktu.cz, které nenapravitelný recidivista prozradil, že do konce týdne odevzdá řidičský průkaz a nebude jezdit autem. Podívejte se na jeho přiznání: 

Video
délka: 00:45.46
Video se připravuje ...

Expolicista Kadlec slíbil, že do konce týdne odevzdá řidičský průkaz, údajně proto, že nikoho nechce zranit. Aktu.cz

Proč Kadlecovi policie nesebrala řidičák?

Policejní mluvčí Zoulová se v úterý 30. srpna vyjádřila mimo jiné k tomu, jak je možné, že Kadlec pořád autem jezdí a má řidičák.

„Vzhledem k četným dotazům a spekulacím je nutno v této souvislosti dodat, že policie nemá zákonné možnosti omezit na právech řidiče, o jehož vině nebylo pravomocně rozhodnuto. Zadržení řidičského průkazu je v tomto ohledu administrativním úkonem, který je policista oprávněn (nikoli povinen) provést jako jedno z předběžných opatření přímo na místě policejní kontroly,“ uvedla v prohlášení mluvčí. 

„Tohoto oprávnění policista využije v okamžiku, kdy se řidič prokazatelně dopustí protiprávního jednání a sledovaného účelu nelze dosáhnout jinak, kdy nutnou podmínkou je, aby řidič měl v době kontroly řidičský průkaz u sebe,“ dodala.