O nutnosti úplného uzavření stanice metra Opatov v důsledku rekonstrukce hovořil zkraje loňského prosince generální ředitel DPP Petr Witowski. „Dva víkendy na jaře očekáváme, že soupravy budou stanicí pouze projíždět,“ nechal se slyšet. Oba zmíněné víkendy, při kterých bude stanice metra zcela uzavřena, se týkají května.

Konkrétně půjde o termíny 8. - 11. května, respektive 16. až 18. května. Mimo toho, že stanicí budou soupravy jen pojíždět, proběhnou drobné změny v navazující dopravě. „Dojde k přesunu příměstských linek, které běžně obsluhuje autobusový terminál Opatov pro přesun k  autobusovému terminálu Háje. Jedná se o linky začínající číslem 300 a výše,“ informuje na webu jihoměstské radnice šéfredaktorka radničního zpravodaje Klíč Dana Foučková. „Také části městských linek budou posunuty. Nástupní stanice Háje bude přemístěna k bývalé zastávce U Modré školy s informačními cedulemi Dopravního podniku hl. m. Prahy,“ uvádí dále Foučková. Na uzavírku stanice budou obyvatelé Jižního Města a vůbec všichni cestující MHD upozorňováni s dostatečným předstihem formou informačních cedulí a také rozhlasem metra.
Video
délka: 01:08.48
Video se připravuje ...

Takto v prosinci 2019 vypadala stanice Opatov. Rekonstrukce a modernizace z ní má učnit moderní stanici metra. David Zima

Fotogalerie
38 fotografií