Incident se v budově ministerstva odehrál v pondělí 25. října. Na záznamech, jež policisté zveřejnili, je vidět muže v kapuci. S železnou tyčí v ruce prudce rozrazí vstupní dveře, rychlým krokem zamíří k turniketům, kterými se protáhne, a pokračuje po schodech nahoru. 

„Během chvíle však nezvaného hosta zadrželi pracovníci security služby, přibližně metrový roxor mu vzali z ruky a snažili se muže vytlačit zpět ke vstupním dveřím, což se jim během několika desítek vteřin podařilo,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský.

Poznáváte ho?

To potvrdilo i ministerstvo. „Při uvedeném incidentu nebyl nikdo zraněn a nedošlo ani k vyhrožování dalším osobám. Dotyčný byl ostrahou ministerstva zdravotnictví zadržen a následně vyveden ven z objektu. Po zkušenosti s touto události bude modernizovaný kamerový systém a další bezpečnostní opatření," uvedlo na dotaz ČTK.

Muž se nehodlal vzdát snadno, u vchodu se pak znovu dožadoval vstupu s ním, že se „chce dostat do vyšších pater“. Po chvíli pochopil, že jeho snažení je marné, a z místa odešel. „Pokud podezřelého poznáváte, kontaktujte linku 158,“ žádá Rybanský. Za vyhrožování s cílem působit na úřední osobu hrozí muži až tři roky vězení.

 

Video
délka: 01:02.00
Video se připravuje ...

Muž vtrhl 25. října 2021 na ministerstvo zdravotnictví se železnou tyčí. Policie České republiky

Fotogalerie
5 fotografií