Když do kasina v Harrachovské ulici dorazil 8. července po půlnoci potácející se bezdomovec, polil obsluhu studený pot. Na muže byl strašlivý pohled – oblečení, které měl na sobě, bylo popálené, ještě z něj stoupal kouř a on sám byl zraněný. „Zaměstnanci kasina proto na místo zavolali záchranáře, kteří osmapadesátiletému muži poskytli první pomoc a převezli ho do nemocnice, kde byl uveden do umělého spánku,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

Ještě předtím však vážně zraněný uvedl šokující svědectví – někdo ho totiž zapálil! Policisté následně zjistili, že ohavný čin se nejspíš odehrál v parku ve křoví poblíž ulic Harrachovská a Cvikovská, kde muž spal. „Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až deset let,“ dodala mluvčí. Muž utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na více než 40 procentech těla a stále se zotavuje v nemocnici. 

Kriminalisté se teď obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc – hledají svědky nebo kohokoliv, kdo by mohl přispět k objasnění případu, mají se ozvat na linku 158.

Fotogalerie
9 fotografií