Skupinka se vydala do míst, kde ještě nikdo nehledal, prakticky na opačnou stranu, než pročesávala v pondělí kus lesa rojnice. „Ušli jsme asi 500 metrů do kopce, a tam se asi 10 metrů před námi najednou objevila, vstala ze zatravněné traktorové linky,“ popisoval Semecký první setkání s holčičkou uprostřed lesů pod Čerchovem na půli cesty mezi Českou studánkou a bývalou Bystřicí.

Julie, jsi to ty?

„Koukal jsem na ni, modrá bunda, blond vlasy, říkám jí: Julie! Ona kývla, jako že je to ona. Byla v šoku, ptala se na rodiče. Uklidňoval jsem ji, že jsou v pořádku a že se s nimi brzy uvidí,“ vzpomínal hajný.

Éterem tak zazněla zpráva, na kterou všichni netrpělivě čekali: Julia se našla! Následoval její rychlý převoz k záchrance, poté transport do nemocnice.  Záhadou je, jak mohla holčička mrazivé noci přečkat. Teplota v noci klesala několik stupňů pod nulu, navíc začalo pršet.

Velká malá zálesačka

Měla na sobě čisté, suché, ale takové to podzimní oblečení, šusťákovou bundu, džíny. Neptali jsme se jí ale, jak to zvládla, abychom ji ještě více nestresovali. Kousek od toho místa, kde jsme ji našli, je posed, možná, že strávila noci tam. Kde přesně ale trávila ty dva dny, nevíme, jestli na jednom místě nebo popocházela po lese,“ řekl Semecký.

Jisté je, že dívenka musela být v hustém, temném lese pořádně vyděšená. „Asi 500 metrů od ní pracovali těžaři, vrčela tam pila, ale podle mě se asi tak bála, že k nim nešla,“ dodal Semecký.

Zázraky se dějí

Mezi prvními k nalezené holčičce dorazili na čtyřkolce dobrovolní hasiči ze Všerub. „Nebyl tam nakonec ani třeba transport, ona si i sama došla a sedla do auta pana hajného. Je to velice statečná holčička. Stěžovala si jen, že má hlad a žízeň, ale to je po těch dvou dnech normální. Je vidět, že zázraky se dějí,“ doplnil starosta Všerub Václav Bernard. Všichni pátrači jsou velmi šťastní, že se nenaplnily ty nejčernější představy, a malá Julia se živá a v pořádku našla.  

VIDEO: Takhle se pátralo po Julii z Německa.

Video
délka: 00:36.43

Takhle policisté, hasiči a záchranáři pátrali na Domažlicku po pohřešované Julii (8) z Německa. Romana Vébrová

Fotogalerie
29 fotografií