Správa šumavského národního parku návštěvníky upozornila, aby se uzavřený most nesnažili překonat. „Chápeme, že uzavírka mostu bude dlouhá, ale bohužel současná situace na trhu se stavebním materiálem nedovolila provést rekonstrukci v plánovaném termínu a stav mostu už nedovoluje jej nadále využívat,“ uvedl mluvčí parku Jan Dvořák.

Po rekonstrukci, která skončí nejpozději 30. června příštího roku, bude most vypadat naprosto stejně jako před opravou.  „Veškeré stávající dřevěné konstrukce budou odstraněny a nahrazeny novými, kombinovat se bude modřín a smrk,“ uvedl Dvořák.

Náhradní trasy

Turisté si kvůli opravě mostu nemusí návštěvu Šumavy odepřít. Využít mohou trasu z parkoviště Rokyta směrem k hradlovému mostu, odtud se pak vrátit zpět nebo projít naučnou stezku Modrava – Hradlový most a dojít až na Modravu. „Tato trasa je ryze přírodního charakteru, a tak není vhodná pro vozíčkáře a turisty s kočárky. Nutností je dobrá obuv,“ uvedl Dvořák.

Nově je značená náhradní trasa od hradlového mostu k červené turistické trase, po které se mohou turisté vrátit na Rokytu nebo pokračovat na Modravu. „Červená turistická trasa Modrava – Rokyta je určena pouze pro pěší turisty,“ doplnil Dvořák.

Cyklisté mohou projet trasu Vchynicko-Tetovského kanálu, z Rokyty na Modravu se pak dostanou po silnici III. třídy Srní – Modrava. Využít mohou i delší, ale o to hezčí trasu z Rokyty přes Tříjezerní slať.

VIDEO: Šumavský hrad Velhartice z ptačí perspektivy.

Video
délka: 01:10.27

Šumavský hrad Velhratice z výšky: Takhle to při návštěvě neuvidíte. David Malik, Matěj Šrám

Fotogalerie
3 fotografie