Incident se odehrál loni v říjnu v plzeňském stripbaru Pamela. Ukrajinci Vasil a Roman se přišli pobavit, dali si pivo a chtěli si jít do patra užít sexu. Jenže narazili. Jeden z vyhazovačů, boxer Václav P. jim podle obžaloby sdělil, že Ukrajinci v klubu být nemohou.

Video
délka: 00:20.56

Vyhazovači ze stripbaru u plzeňského okresního soudu. Romana Vébrová

„Poté obžalovaný chytil poškozeného za paži a blíže nezjištěným počtem úderů jej udeřil do břicha a kopl, způsobil mu natržení jaterního laloku,“ popsal státní zástupce Michal Klíma.

Ukrajinec Vasil skončil v nemocnici, přišel o část jater. Jeho krajan, kterého vyváděl druhý vyhazovač Jindřich B., dopadl o něco lépe. „Obžalovaný jej chytil za ruku a udeřil pěstí do obličeje, způsobil mu tupé trauma lebky,“ uvedl Klíma.

Vina a trest

U soudu ani jeden z obžalovaných nevypovídal. Mladší ale využil novinku a dohodl se žalobcem na vině a trestu. „Spáchal přečin ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečin výtržnictví. Odsuzuje se k úhrnnému trestu osm měsíců, výkon trestu se podmíněně odkládá na 15 měsíců,“ potvrdila soudkyně Lenka Prýcová.

Verdikt je tak u Jindřicha B. pravomocný, jednání bude pokračovat jen s Václavem P. v lednu, kdy je plánovaný výslech svědků a poškozeného Ukrajince.

Ten je teď ale zpět doma a momentálně nemůže kvůli situaci ohledně koronaviru přicestovat do ČR. Pokud se situace nezlepší, bude vyslechnut prostřednictvím videokonference.