Chaloupka poslal za mříže incident z letošního ledna. To jej spolu s dívkou v jednom z domů plzeňské městské části Slovany načapal svědek, který se domníval, že vykrádají sklepy.

„Když jsem šel ráno do práce a otevřel dveře bytu, slyšel jsem hekavé zvuky. Rozsvítil jsem, šel po schodech dolů a u podesty vchodových dveří do domu jsem zahlédl u výtahové šachty pod dalším schodištěm muže a zaslechl hlas ženy. Na zemi leželo platíčko prášků, nůž a šroubovák,“ popsal podle serveru Novinky.cz svědek.

Na jeho dotaz, co dělají, prý dvojice nereagovala. Zaujatá totiž byla zcela jinou činností...

Strach o život

Myslel, že vykrádají sklepy, zamkl proto dům a zavolal policii. Dvojice si posbírala věci a pak svědka syn známého večerníčkáře podle napadl. „Dostal jsem ránu do obličeje a sesunul se na zem. Pak mě chytil pod krkem do kravaty a s nožem v ruce mi řekl, ať mu dám klíče, nebo... Bál jsem se, že mě bodne. Pořád mě držel pod krkem a táhl ke dveřím,“ uvedl svědek s tím, že ze strachu odemkl a pustil je ven.

Jen jsme souložili

Chaloupek se hájil, že je s přítelkyní naopak napadl svědek. V domě prý krást nechtěli, jen „to“ na ně přišlo. „Snažil jsem se mu vysvětlit, že jsme se chtěli ohřát a souložili jsme. Ubezpečil jsem ho, že si posbíráme věci a vypadneme. Chytil mě za ruku, strhl mě a oba jsme spadli na schody. Já se zvedl a utekli jsme pryč,“ dodal Chaloupek. Policisté ho čapli krátce nato sjetého pervitinem.

Nesedí poprvé

Chaloupek není u soudu žádným nováčkem. Z tříletého trestu za přepadení poslíčka s pizzou si odseděl 1,5 roku, před dvěma lety byl podmíněně propuštěný. „Předchozí výkon nepodmíněného trestu odnětí svobody na obžalovaného zjevně žádný výchovný účinek neměl,“ konstatovala předsedkyně senátu Lucie Bočková. Další soud, ve kterém Chaloupek junior figuruje kvůli drogám, probíhá v Klatovech. Současný čtyřletý trest je pravomocný.

Fotogalerie
11 fotografií