„Muže osvobodil,“ sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Dvořák, bývalý prvoligový hokejista a později radní pro sport a podnikání, v souvislosti s obviněním na funkci na magistrátu v minulém volebním období rezignoval.

„Vrchní soud v Praze dnes rozhodl tak, že z podnětu odvolání obžalovaných napadený rozsudek zrušil a sám obžalované zprostil obžaloby,“ dodala Heranová. Soud zároveň zamítl odvolání státního zástupce.

Hádka o tělocvičnu

Kauza se týkala rekonstrukce tělocvičny v Plzni-Božkově. Dvořák a Seman jako předseda a místopředseda žalovaného spolku uvedli podle obžaloby v žádosti o dotaci nepravdivé údaje.

Společnost DS Training dostala z operačního programu ROP Jihozápad na rekonstrukci tělocvičny přes čtyři miliony korun. Objekt patří Tělovýchovné jednotě (TJ) Božkov a DS Training ho od něj získal do dlouhodobého pronájmu za symbolický poplatek. Využívají je mimo jiné pro tréninky boxu.

Podle žalobce Dvořák a Seman přiložili k žádosti o dotaci dokumenty o pronájmu tělocvičny a okolních pozemků, ačkoliv věděli, že je řádně neprojednaly a neschválily orgány tělovýchovné jednoty.

Milion z vlastního

Podle obžaloby pronájem budovy schválil jen tehdejší předseda TJ. Podle spisu byly údaje v nájemní smlouvě mezi TJ a DS Training Center pozměněné a existovalo několik verzí smluv. Dvořák byl odsouzen i za to, že v žádosti o úvěr na předfinancování předložil v bance jako potvrzení o vlastních vložených penězích falešnou fakturu a příjmový doklad od stavební firmy.

Dvořák i Seman u soudu vinu odmítli, nijak se prý neobohatili a nikoho neokradli. O plánech na rekonstrukci tělocvičny vždy jednali se zástupci a výborem TJ, uvedli. Dvořák u soudu řekl, že do přestavby a vybavení tělocvičny dal z vlastních peněz zhruba milion korun.

Problémy s členy TJ, kteří mohou prostory dál využívat, nastaly až po rekonstrukci. TJ vede s Dvořákem a Semanem občanskoprávní spor a chce je z prostor vypovědět.

VIDEO: Exradní Plzně Dvořák a boxer Seman jsou volní! Vrchní soud zrušil tříletou podmínku za podvod.

Video
délka: 00:28.77

Exradní Plzně Dvořák a boxer Seman jsou volní! Vrchní soud zrušil tříletou podmínkou za podvod. Romana Vébrová