Mladík v oktávce, který nebyl pod vlivem alkoholu ani drog, přejel s vozem do protisměru, kde se srazil s protijedoucím vozem Audi. V něm seděla mladá žena s přítelem, dvě malé děti a jejich babička. Do něj pak narazil zezadu ještě jeden osobní vůz.

Všech osm lidí na místě nehody bylo zraněných. Záchranáři věc řešili jako mimořádnou událost s hromadným postižením osob.

Holčička ochrnula

„Švagrová Lenka, babička děvčátek, přišla o ruku. Neteř Bára (29) má zlomené obratle, měla i perforovaná střeva. Zlomený obratel má i její partner Roman (30), mladší dcerka Viki (2) má zlomenou ručku, pohmožděniny, otřes mozku,“ vypočetl pár dnů po nehodě pro Blesk.cz strýc Jindřich Bohuslav.

Velmi vážné zranění utrpěla i starší z obou holčiček, Emička. „Má zlomenou páteř, ochrnula na nožičky. Prognóza mluví, bohužel, zcela jednoznačně. Šance, že by se to nějak spravilo, je menší než 10 procent,“ dodal strýc.

Až 4 roky vězení

Po čtyřech měsících vyšetřování nyní policie zahájil trestní stíhání mladého řidiče. „Dvacetiletý řidič s vozem značky Škoda Octavia při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, dostal smyk a přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s protijedoucím osobním vozem značky Audi A4 s pětičlennou posádkou,“ uvedla mluvčí policie Ivana Jelínková.

„Podle zjištěných skutečností a znaleckého posudku je nepochybné, že řidič svým jednáním naplnil všechny znaky skutkové podstaty přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," dodala. Jelínková. Hrozí mu až čtyři roky vězení.

Fotogalerie
11 fotografií