Šanci na život nedostal ani jejich ještě nenarozený sourozenec, maminka Máša (†23) byla těhotná. Zemřel i bratr obou chlapců Pepíček (†5), jejich bratranec Martin (†16), a táta Josef (†24). Přežil jediný Lukášek.

„Má ještě oteklou nožičku, a teď si mi stěžoval, že ho bolí hlavička, musíme na kontrolu k lékaři, moc se o něj bojím,“ popsala babička Květoslava, matka jejich zemřelého táty Josefa, která o oba sirotky pečuje. „Nikomu je nedám, zůstanou u nás, mají tu sestřenice a další příbuzné,“ řekla Květoslava.

Mámo, táto, kde jste

„Už jsme jim řekli, co se stalo. Matyášek je ještě malý, ale Lukášek to špatně nese, pořád se ptá, kde je máma a táta. Chce, aby přišli. Je to pro něj moc těžké, shodli jsme se, že raději vyhledáme dětskou psycholožku, aby pomohla,“ uvedla babička.

Lukášek navíc seděl přímo v autě smrti, jeho nejbližší umírali vedle něj. On s tátou Josefem skončili zranění v nemocnici. Chlapečka propustili domů v den, kdy jeho táta boj o život prohrál.

Čtyři rakve

Rodina v pátek přichystala zemřelým čtyřnásobný pohřeb. Na 200 smutečních hostů těžce doléhalo, jak tragicky se osud mladých lidí plných života ve vteřině změnil. Felicie, kterou řídil táta Josef, vjela ráno 27. dubna na přejezd u Kamenného Újezdu na Plzeňsku ve chvíli, kdy přijížděla lokálka. Po nevyhnutelné srážce už nic nebylo jako dřív. 

VIDEO: Rodina, blízcí a přátelé pohřbili Mášu (†23), Josefa (†24), Pepíčka (†5) a Martina (†16).

Video
délka: 01:04.00

Rodina pohřbila čtyři oběti tragické srážky auta s vlakem u Nýřan na Plzeňsku. Romana Vébrová