Hrůza ve vile v Poděbradech: Tělo mladíka našli po týdnech. Podezřelého čapli v žabkách na druhém konci světa, ale pustili ho!

Kristian Danev byl zadržen v Argentině, tamní úřady ho ale i přes žádost Česka o vydání propustily na svobodu.  (Autor: Policie ČR, oficiální zdroj)
Autor: ČTK - 
16. května 2020
08:41

Už už to vypadalo, že brutální vražda 24letého mladíka ve vile v Poděbradech, jehož tělo ve značném stádiu rozkladu nalezl majitel nemovitosti náhodou až po dvou měsících v roce 2009, bude konečně potrestána. Podezřelého, který byl před dvěma lety zadržen v Argentině, však tamní úřady propustily na svobodu.

Argentina se rozhodla nevyhovět české žádosti o mužovo vydání. Slovák Kristian Danev byl v Buenos Aires zadržen před dvěma lety. Od té doby čekal na vydání. V prosinci však přišlo zamítnutí. Česká strana se snaží nepravomocné rozhodnutí o nevydání zvrátit, další vývoj případu však podle mluvčího ministerstva spravedlnosti Vladimíra Řepky zbrzdila současná epidemiologická situace.

O tom, že jihoamerický stát nevyhověl české žádosti o extradici Daneva k trestnímu stíhání, informovalo ministerstvo bez dalších podrobností letos v lednu. Pětatřicetiletý Danev nyní opět figuruje v policejní databázi hledaných lidí.

"V případě vydání Kristiana Daneva z Argentiny do České republiky zatím k dalšímu vývoji nedošlo. Samozřejmě za to může situace kolem pandemie covid-19. Pan Danev byl nicméně již v prosinci 2019 propuštěn z vazby na svobodu. V aktuální situaci je však předčasné odhadovat další postup," uvedl nyní mluvčí na dotaz, co se s mužem stane, jestliže rozhodnutí nabude právní moci. Není tak zatím zřejmé, zda by Argentina případně převzala Danevovo stíhání.

Danev je podezřelý z vraždy čtyřiadvacetiletého muže spáchané v roce 2009 v domě v Poděbradech. Česká policie po Slovákovi vyhlásila pátrání několik měsíců po činu. Mezinárodní zatýkací rozkaz následoval v roce 2013. Na jeho základě pak muže před dvěma lety zadrželi argentinští policisté. K podílu na mužově dopadení a identifikaci se tehdy přihlásil Interpol, který využil metodu počítačového rozpoznání obličejových rysů. Databáze Interpolu obsahuje data z více než 160 států. Daneva zadrželi na letišti v šedých šortkách, bílém tílku a gumových žabkách, fotografií ze zadržení se tehdy pochlubilo argentinské ministerstvo bezpečnosti.

MrdejLachtanaDoUcha ( 19. května 2020 17:53 )

Slovenská šmucka! Zakázal bych jim volně cestovat po světě! To je horši jak mor.

pejsanek ( 17. května 2020 07:39 )

poslete tam naseho elitniho terminatora Standu Horka. Zabil uz vic lidi nez covid. pekne bez soudu. staci ze nekoho fizlicie podezira... co cech to debil.

Stanislav Hork ( 16. května 2020 10:21 )

Myslím, že máme lidi na to, aby celý případ ukončili.

Stanislav Hork ( 16. května 2020 10:19 )

Nebylo by jednodušší poslat za ním někoho, kdo to ukončí? Jak to dělají ostatní vyspělé státy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud