Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Orangutan si na videu myje ruce: Umí to líp než vy?

Autor: jžk - 
19. března 2020
17:04

Video, na kterém si orangutanice Sandra (34) ze Zoo v Buenos Aires umývá ruce v mýdlové vodě, obletělo svět. Pěkně kartáčem a rozhodně déle než dvacet sekund! Jste taky takhle důslední na hygienu?

V roztomilém klipu Sandra lidstvu ukazuje, jak si pečlivě umýt ruce. Nejdříve je po dobu několika minut drhne kartáčem a mýdlovou vodou, následně se rozhodne omýt i strom ve svém výběhu - co kdyby se na něm náhodou držely zákeřné viry?

K videu se pozitivně vyjádřila řada lidí po celém světě. Na facebookových stránkách Centra pro velké lidoopy napsali: „Ta si definitivně drhla své ruce víc jak 20 sekund, dobrá práce, Sandro!“ Příspěvek má za úkol šířit osvětu na internetu v době pandemie.

Sandra je velice čistotný lidoop, pravidelně si myje své hračky, ruce a všechno ostatní, co pokládá za nutné. Každou noc si staví z listů a přikrývek nádherná hnízda a ke svým ošetřovatelům je velmi přátelská.

 

Myjete si ruce správně?

Většina lidí si ruce myje po dobu šesti sekund, to však na smytí virů a bakterií nestačí. Podle odborníků je třeba si ruce mýt alespoň 20 vteřin, ideálně však 30 a více. Pokud není k dispozici dostatek vody, je třeba použít dezinfekční gel, doporučuje se ten s nejméně 60 procenty alkoholu.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

offline ( 19. března 2020 20:41 )

Jak by bylo na Zemi krásně, kdyby na ní bylo víc orangutanů než lidí....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa