Počet hospitalizovaných i ambulantně ošetřených psychiatrických pacientů rok od roku stoupá. „Na nové klinice bude na jednotlivých odděleních plně fungující akutní lůžková péče, poskytována bude i péče ambulantní, preventivní, krizová, rehabilitační a psychosociální,“ uvedl přednosta psychiatrické kliniky Jan Vevera.

Nové pracoviště přinese pacientům mnohem vyšší komfort. „Cílem je humanizovat psychiatrickou péči, modernizovat poskytované zdravotnické služby a zlepšit kvalitu života duševně nemocných osob,“ vysvětlil ředitel fakultní nemocnice Václav Šimánek.

Přijmout akutního pacienta bude možné nepřetržitě, počet lůžek vzroste ze současných 76 na 90, přibude i ambulancí. Výrazně mají posílit stacionáře. „Pacienti by v nemocnici trávili méně času, ale zároveň dostávali stejný podíl léčby. To znamená, že je mnohem dříve budeme odesílat domů, ale jen na večery. Během dne je budeme dál léčit,“ popsal Vevera.

Pro všechny diagnózy

„Jsme jediným zařízením v regionu, které je schopno poskytnout akutní psychiatrickou péči pro pacienty všech psychiatrických diagnóz,“ dodal Šimánek.

Nový pavilon vyroste v lochotínském areálu u interního pavilonu v blízkosti vchodu A. Pacientům nabídne jedno a dvoulůžkové pokoje. Pro akutní uzavřené oddělení bude vybudované i vnitřní venkovní atrium s travnatými prostory a zelení. Pacienti se tak budou moci dostat na čerstvý vzduch a opustit vnitřní prostory budovy a oddělení.

Fotogalerie
6 fotografií