Štěstí v neštěstí! Lucince z Plzně paradoxně zachránil život ošklivý pád na obličej! Už před zraněním jedenáctiletá holčička špatně jedla, trpěla častými bolestmi hlavy, hubla a zvracela. Rodiče dětskou lékařku prosili, aby ji poslala na vyšetření hlavy, ale marně. „Požádala jsem ji, aby pro jistotu poslala dceru na CT hlavy. Odmítla s tím, že zde nejsem od toho, abych si diktovala seznam vyšetření,“ řekla deníku Aha! maminka Lucie Košanová.

Jednoho dne však Lucinka spadla a utrpěla ošklivé zranění obličeje. Rodiče ji okamžitě vzali do nemocnice v Plzni. „Musela jsem s dcerou na chirurgii v Plzni. Během ošetření se tamní lékařce zdálo divné, jak Lucka stojí, a tak ji rovnou poslala na CT hlavy,“ vypráví maminka dívky.

CT vyšetření mělo vyloučit vnitřní krvácení, ovšem odhalilo naprosto něco jiného. Lékaři přišli se šokující zprávou.  „Lucka má v zadní jámě lební útvar zasahující až do druhého obratle,“ sdělili mamince lékaři.  Lucinka musela podstoupit dvě operace najednou  - odstranění nádoru a zavedení takzvané komorové drenáže, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok, aby se předešlo jeho hromadění v hlavičce. „Pár dnů po operaci začaly být patrné následky do mozku. Dcera nemohla chodit, sedět ani mluvit, ochrnuly jí obličejové svaly,“ řekla maminka.

Lucka je už doma a vrací se do normálního života. „Pilně rehabilituje. Chodit zatím může jen s oporou, a co se týče řeči, začala vyprávět pohádky. Její stav samozřejmě není jako před operací, ale její vůle je obrovská a já jako její matka smekám klobouk před její bojovností,“ dodala Lucie Košanová.

VIDEO: Mário je po 130 dnech strávených v nemocnici konečně doma

Video
délka: 03:00

Mário je po 130 dnech strávených v nemocnici konečně doma Joj

Fotogalerie
4 fotografie