Na místo vyrazily ihned všechny záchranné složky, hasiči nasadili čytři jednotky, pracovali v dýchací technice a s termokamerou. „V průběhu zásahu našli v chatě dvě ohořelá lidská těla bez známek života,“ uvedl mluvčí Jakub Kozák.

Video
délka: 01:06.43
Video se připravuje ...

Při požáru chaty v Dolní Lhotě na Ostravsku zemřeli muž (†63) a žena (†44). HZS MSK

Hasiči museli ven vynést jednu propanbutanovou lahev. Při požáru se zhroutila střecha a popadaly i některé obvodové zdi. „Jednu ze zbývajících hasiči museli vzhledem k její nestabilitě strhnout,“ dodal Kozák.

Pátral i psovod

Na požářiště byli kromě vyšetřovatele hasičů povoláni také policejní specialisté. „Jsou z odboru kriminalistické techniky a expertíz z oboru chemie a elektro, dorazil také psovod se služebním psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

„Vyloučit nyní nelze jakoukoli příčinu požáru,“ řekla policistka. Škoda na chatě je asi 50 tisíc korun.

Jakuba stále hledají

K požáru došlo jen 10 dní po pravděpodobném žhářském útoku na dům vlastních rodičů v Ostravě-Martinově, ze kterého je důvodně podezřelý mladík Jakub Dostalík (28). Psychicky nemocného muže policisté stále hledají.

Rodiče, kteří v době požáru spali v přízemí pod hořící střechou a prvním patrem na poslední chvíli zachránili hasiči. Ty zavolali svědci z několik set metrů vzdáleného paneláku.

Fotogalerie
9 fotografií