Pohodlí pro cestující si od moderních souprav sliboval i Moravskoslezský kraj. „Byli bychom rádi, kdyby vlaky, ve kterých je samozřejmostí wi-fi, klimatizace, bezbariérový přístup, vybavení pro invalidní cestující, prostory pro převoz kočárků, jízdních kol, lyží a objemných zavazadel, co nejdříve jezdily i na dalších regionálních tratích,“ řekl v půlce prosince náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Jednotky typu push-pull jezdily z Ostravy do Frýdlantu nad Ostravicí či Frenštátu pod Radhoštěm od prosincové změny jízdního řádu, teď jsou ale staženy z provozu. Haprovalo jim zavírání dveří. „Šlo o situace, kdy cestující vběhne do zavírajících se dveří nebo dveře přidrží,“ uvedly České dráhy.

Automatický systém se v takové situaci třikrát pokusí dveře zavřít a pokud se nezdaří, zabrání vlaku v odjezdu. Jenže se stávalo, že vlak přesto odjel!

„S výrobcem jednotky lokalizujeme příčiny stavu s cílem odstranit ho,“ sdělily ČD s tím, že k ohrožení cestujících nedošlo.

VIDEO: Modeláři ze Lhoty na Opavsku postavili obří model železnici propracovaný do nejmenšího detailu.

Video
délka: 02:25.40
Video se připravuje ...

Modeláři ze Lhoty na Opavsku postavili obří model železnici propracovaný do nejmenšího detailu. Karel Janeček